10 najlepszych atrakcji dla dzieci na urodziny

urodzinowe atrakcje dla dzieci

Organizacja dziecięcych urodzin może być dużym wyzwaniem – w końcu chcemy, by to wydarzenie sprawiło mnóstwo przyjemności naszym pociechom. Coraz częściej rezygnujemy z urządzania przyjęcia w domu, na rzecz zewnętrznych obiektów, w którym dzieci i ich przyjaciele mogą spędzić aktywnie czas. Przedstawiamy 10 miejsc, w których możemy zorganizować dziecięce przyjęcie urodzinowe!

1. Sale zabaw

Sale zabaw cieszą się dużą popularnością wśród rodziców kilkulatków. To miejsca, w których zwykle możemy zorganizować przyjęcie dla kilkunastu dzieci. Dodatkowo większość z nich oferuje opiekę animatorów, dzięki czemu rodzice gości mogą spędzić czas w specjalnie wyznaczonym miejscu. W większości sali zabaw możemy skorzystać także z oferty poczęstunku dla dzieci i dorosłych lub wnieść własne przekąski i napoje.

2. Parki linowe

Parki linowe to wspaniała atrakcja dla solenizantów, którzy swoje urodziny świętują w cieplejszych miesiącach. To przede wszystkim aktywna zabawa na świeżym powietrzu, która dostarczy wiele radości i emocji wszystkim gościom. Parki linowe oferują także opiekę animatorów oraz możliwość skorzystania ze specjalnej oferty cateringowej zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych. Niestety, jest to atrakcja, której powodzenie zależy przede wszystkim od pogody – niektóre z parków linowych nie są czynne w czasie deszczu lub ochłodzenia.

3. Aquaparki

Niemal każdy duży aquapark na terenie Polski posiada specjalną ofertę urodzinową dla najmłodszych. Doświadczeni animatorzy układają program przyjęcia w oparciu o dostępne akcesoria i wytyczne rodziców. W ich skład może wchodzić np. bitwa wodna, ćwiczenia w wodzie czy zawody na zjeżdżalniach. Dodatkową opcją jest wykupienie poczęstunku dla wszystkich gości. Niektóre z aquaparków w cenie zawierają także skromny upominek dla solenizanta. Podczas trwania przyjęcia urodzinowego, rodzice wszystkich dzieci mogą oddawać się zasłużonemu relaksowi w basenach i saunach.

4. Centra Sportowe

Coraz częściej duże centra sportowe oferują możliwość organizacji urodzin dla dzieci. Podczas tego typu przyjęć możemy liczyć m. in. na kurs na ściankach wspinaczkowych, szaleństwo na jednoosobowych trampolinach oraz gry i zabawy ruchowe. W niektórych z obiektów sportowych możemy liczyć także na zdrowy i pełen witamin poczęstunek, który zregeneruje nasze siły po kilku godzinach aktywności fizycznej.

5. Kino

Niektóre z dużych kin sieciowych oferują organizację urodzin dla dzieci i młodzieży. Zwykle tego typu przyjęcie dzielone jest na dwie części: oglądanie specjalnie przygotowanego seansu oraz część z zabawami i animacjami dla wszystkich uczestników urodzin. Na starsze dzieci czekają także prelekcje i warsztaty, podczas których oprowadzani są oni po zamkniętych częściach kina oraz mogą dowiedzieć się w jaki sposób funkcjonuje cała placówka.

6. Ogrody Zoologiczne

Urodziny w Ogrodzie Zoologicznym to wyjątkowa okazja dla wszystkich miłośników zwierząt. Goście wydarzenia mogą m. in. uczestniczyć w karmieniu niektórych zwierząt, zapoznać się z ciekawostkami na temat ich życia oraz spędzić czas z animatorami, którzy organizują zabawy i konkursy. W połączeniu ze zwiedzaniem Ogrodu Zoologicznego może to być rozrywka na cały dzień. Dodatkowo w wielu obiektach znajdziemy place zabaw i parki linowe, które uatrakcyjnią całe przyjęcie.

7. Kursy dla najmłodszych

To nieco bardziej oryginalna atrakcja na przyjęcia urodzinowe dla dzieci. Niektóre z obiektów gastronomicznych oferują specjalne kursy dla najmłodszych – akademie smaku, warsztaty z wypieków czy tworzenie prostych potraw od podstaw. Tego typu szkolenia polegają na krótkim kursie pod opieką doświadczonych kucharzy oraz własnoręczne przygotowanie poszczególnych dań. A może pieczenie pierwszego chleba lub tworzenie cudownych zdobień cukierniczych? To wszystko jest możliwe!

8. Trampoliny

Parki trampolin to stosunkowo nowa atrakcja – jednak otwierane one są w coraz większej liczbie dużych miejscowości na terenie całego kraju. Urodziny w parku trampolin to przede wszystkim sposób na aktywną zabawę. Różne konstrukcje, tory przeszkód oraz specjalne „boiska” do gier zespołowych to tylko część z atrakcji, które czekają na solenizanta i jego przyjaciół. Zajęcia przeprowadzane są pod okiem doświadczonych animatorów, którzy czuwają również nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników zabawy. Większość z parków trampolin oferuje także możliwość wykupienia przekąsek i napojów lub przyniesienie własnego jedzenia.

9. Laserhouse

Obiekty typu laserhouse to wciąż nowość w naszym kraju. To także miejsce, w którym możemy zorganizować niezapomnianą rozrywkę dla starszych dzieci. Wielka bitwa laserowa z pewnością dostarczy mnóstwo emocji i adrenaliny. Dodatkowo możemy liczyć na poczęstunek oraz szczegółowe wyjaśnienie zasad gry zespołowej wraz z krótkim kursem strategicznym.

10. Parki rozrywki

Parki rozrywki to miejsca, w którym możemy zorganizować naprawdę niezwykłe urodziny dla naszych dzieci. Karuzele, zjeżdżalnie czy kolejki stanowią niesamowitą rozrywkę dla wszystkich młodych ludzi. W większości parków rozrywki możemy liczyć także na zabawy i gry z animatorami oraz poczęstunek dla wszystkich gości. Choć ceny organizacji takiego wydarzenia są stosunkowo wysokie, z pewnością doskonała zabawa jest tego warta.

W większości miejsc, w których możemy zorganizować urodziny dla naszego dziecka, znajdziemy bogate oferty poczęstunków, możliwość zamówienia tortu oraz opiekę animatorów. Skorzystanie z zewnętrznych obiektów rekreacyjnych stanowi więc wyjątkowo wygodny sposób urządzenia przyjęcia, a niezapomniana zabawa z pewnością jest warta nieco wyższych kosztów niż w przypadku organizacji urodzin w domu.

4/5 - (liczba ocen: 8)

Liczba komentarzy: 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.