10 najlepszych atrakcji dla dzieci na Śląsku 2023

Ogrodzieniec na Szlaku Orlich Gniazd

W ostatnich latach Śląsk przestał kojarzyć się tylko z krajobrazem górniczym. Dynamiczny rozwój śląskich miast i konsekwentne inwestowanie w kulturę spowodowało, że obecnie jest to jeden z ciekawszych terenów w Polsce, oferujący także liczne atrakcje dla dzieci.

1. Ogrodzieniec

Jest to nie tylko wart zobaczenia zamek znajdujący się na Szlaku Orlich Gniazd, w którym co niedziela można oglądać pokazy walk rycerskich a na co dzień salę tortur i ekspozycję wykopalisk archeologicznych. Znajduje się tutaj także Park Miniatur, w którym odwzorowane zostały repliki zamków i innych obiektów znajdujących się na Szlaku Orlich Gniazd. Dla dzieci, które potrzebują zastrzyku adrenaliny przygotowano tu natomiast Park Linowy Adrenalina, w którym trasy z przeszkodami w parku liczą sobie w sumie 400 metrów. Dla dzieci od szóstego roku życia przygotowano trasę z 10 przeszkodami o łącznej długości 100 metrów. To nie wszystkie atrakcje w Ogrodzieńcu, w którym powstał także Rodzinny Park Atrakcji, w którym znajduje się m. in. plac zabaw dla dzieci czy Park Doświadczeń Fizycznych, w którym przez zabawę można przyswoić naprawdę solidną dawkę wiedzy.

2. Dream Park w Ochabach Wielkich

Jest to kolejny park rozrywki znajdujący się między miejscowościami Skoczów i Katowice. Coś dla siebie znajdą tutaj młodzi wielbiciele dinozaurów, dla których otwarto tutaj park z gigantycznymi rzeźbami tych prehistorycznych stworów, a także oceanarium pozwalające poznać faunę zamieszkującą w dawnych czasach zbiorniki wodne.

3. Strefa Kultury

Powstała w ostatnich latach w Katowicach tuż obok słynnego Spodka to obiekty kulturalno-rozrywkowe: Międzynarodowe Centrum Kongresowe, nowa siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia i nowe Muzeum Śląskie. Przyciągają nie tylko architekturą, ale także świetnie zagospodarowanym terenem wokół, w którym przyjemnie spędza się czas z dziećmi. Warto zabrać je także do Muzeum Śląskiego, gdzie powstała specjalnie dla nich wydzielona strefa zabawy i interaktywnych gier czy wspiąć się na wieżę dawnego szybu Warszawa II, gdzie powstał punkt widokowy pozwalający podziwiać panoramę Katowic i ich okolic.

4. Park Śląski w Chorzowie

Jest to kolejne miejsce, które przyciąga rodziców i dzieci. Jeden z największych tak dużych kompleksów zielonych w Europie mieści na swoim terenie m. in. Śląski Ogród Zoologiczny, wesołe miasteczko, kolejka linowa Elka, planetarium, będące największym tego typu obiektem w Polsce czy rosarium. Park można zwiedzać dzięki jeżdżącej po nim kolejce wąskotorowej lub zabrać dzieci na jeden z kilku urządzonych tutaj placów zabaw.

5. Górnośląski Park Etnograficzny

w Chorzowie to z kolei miejsce, gdzie dzieci poznają tradycje i zwyczaje z dawnych czasów. Ogromny skansen, którego obszar liczy sobie 22 ha, posiada około 70 zabytków drewnianych architektury wiejskiej z pięciu podregionów Górnego Śląska oraz Zagłębia Dąbrowskiego.

4.6/5 - (liczba ocen: 32)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.