Polska

20 Najciekawszych Atrakcji dla Dzieci w Kołobrzegu w 2024

statek w Kołobrzegu

Wybierając się na rodzinne wakacje do Kołobrzegu, warto zastanowić się nad atrakcjami, które można zapewnić dzieciom, aby całego dnia nie spędzać na plaży, a także, by mieć awaryjne rozwiązanie w sytuacji, kiedy pogoda nie będzie sprzyjać plażowaniu. Oto najlepsze atrakcje, jakie znajdziemy w Kołobrzegu w 2024.

1. Park im. Stefana Żeromskiego

Park położony przy plaży w Kołobrzegu, z bogatą ofertą ścieżek spacerowych i rowerowych wśród starych drzew, wyposażony w muszlę koncertową i kawiarnię, stanowi atrakcyjne miejsce wypoczynku dla wszystkich grup wiekowych. Rewitalizacja parku i przyległego terenu przyniosła znaczące ulepszenia, w tym odrębne trasy dla rowerów i hulajnóg oraz zwiększone bezpieczeństwo pieszych. Oferuje różnorodne atrakcje, takie jak oświetlone nocą ścieżki rowerowe, punkty do ćwiczeń oraz miejsca odpoczynku z ławkami, karuzelami dla dzieci i widokami na morze. Czystość, porządek oraz bogactwo roślinne i widokowe czynią go miejscem godnym odwiedzenia o każdej porze roku, świadcząc o pozytywnych zmianach w Kołobrzegu.

2. Latarnia Morska

 

3. Muzeum Oręża Polskiego

Muzeum oferuje obszerną kolekcję polskiej broni i eksponatów wojskowych, przedstawiając historię uzbrojenia od średniowiecza do współczesności. Eksponaty, zarówno broń jak i mundury, są estetycznie zaprezentowane i ułożone tematycznie, co ułatwia ich przeglądanie. Stanowi doskonałe miejsce edukacyjne, umożliwiając wyjaśnianie dzieciom historii i ewolucji militariów. Mimo iż większość eksponatów jest zabezpieczona w gablotach, co może być postrzegane jako ograniczenie, jest to środek konieczny do ochrony przed uszkodzeniami. Muzeum wyróżnia się przystępną ceną biletów, przyjazną i pomocną obsługą oraz możliwością zakupu interesujących pamiątek przy wejściu, co dodatkowo podnosi atrakcyjność miejsca.

4. Sala zabaw dla dzieci PIOTRUŚ

5. Park Linowy Kołobrzeg

6. Ekopark Wschodni

7. Krzesło Olbrzyma

8. Molo w Kołobrzegu

9. Muzeum w Ratuszu „Patria Colbergiensis” – Kołobrzeg

10. Muzeum Figur Woskowych

Realistyczne figury znanych aktorów, sportowców i polityków na malowanych tłach. Figury bardzo realistyczne, w porównaniu z muzeum w Miedzyzdrojach sa lepiej wykonane. Niektóre mniej inne bardziej przypominaja siebie ale ogólnie fajne miejsce. Fajne miejsce, żeby oderwać się od plażowania. Można przyjrzeć się z bliska odwzorowanym bohaterom. Kwadrans w zupełności wystarczy. Bardzo dogodna lokalizacja. Minutkę od molo w Kołobrzegu. Jedyne co dla mnie było na minus to ilość osób w środku. Każdy chciał zrobić zdjęcie ( lub sto ;)) więc trzeba mieć cierpliwość jeśli jest duży ruch. Cena biletów przystępna. Za rodzinę 2+3 zapłaciliśmy niecałe 80 zł . Figury najbardziej znanych ludzi – część na prawdę uderzająco podobna do oryginałów, ale niektóre zupełnie nie. Sama atrakcja ok – góra 15-20 minut zwiedzania.

11. Bindaż grabowy

12. Park Rozrywki Dziki Zachód Kołobrzeg/Zieleniewo

13. Park Rekreacji Prugar

14. Regionalne Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta

15. Kołobrzeski Skansen Morski

16. Pan Przygoda

17. Wystawa Pająków

18. Diabelski Młyn

19. Muzeum 6D

20. MOSiR Basen Milenium