Ciekawostki

10 najlepszych atrakcji dla dzieci jesienią

Jesień

Lato już się skończyło, dzień jest coraz krótszy, a Wasze dzieci martwią się, że letnie aktywności już się skończyły? Jesień nie musi być nudna. Uwierzycie w to po przeczytaniu 10 atrakcji czekających na dzieci jesienią.

1. Sale Zabaw

Deszczowa pogoda niestety jest normalna dla naszej strefy klimatycznej o tej porze roku. Ale Wasze dzieci nie muszą wcale siedzieć w domu. W większości miast znajdują się Sale Zabaw dla dzieci, w których zjeżdżalnie kończą się w basenach z kolorowymi piłeczkami, siatki zabezpieczają miejsca do wspinaczki a trampoliny pozwalają skakać i brykać bez obaw. To również miejsce idealne na organizowanie urodzin.

2. Domy do Góry Nogami

Zwykle na początku jesieni są jeszcze otwarte w większości miejscowości otwartych na turystów – Domy Do Góry Nogami to, jak sama nazwa wskazuje, domki w których chodzi się po suficie, nad głową mając podłogę i wszystkie sprzęty. Błędnik wariuje, a dzieci są zachwycone

3. Papugarnie

Które dziecko nie chciałoby nakarmić kolorowych papużek, pogłaskać je i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie? Te egzotyczne ptaki czekają na wasze pociechy w kilkudziesięciu papugarniach, zlokalizowanych w całej Polsce. Ptaki same decydują, czy mają ochotę coś zjeść czy odpocząć, nie obawiajcie się więc, nie dzieje im się krzywda.

4. Wodne Parki

Lato już się skończyło i dzieci tęskną za pluskaniem i wodnymi atrakcjami. W Aquaparkach przez cały rok można korzystać z basenów dużych i małych, czystych i ogrzewanych, rwących rzek, sztucznych fali, zjeżdżalni rurowych i bąbelkowych masaży. Bierzcie kąpielówki i w drogę!

5. Pokoje Zagadek

Bycie zamkniętym w małym ciemnym pokoju to dla niektórych z nas największy koszmar. W Pokojach Zagadek zrobiono z tego świetną rozrywkę dla całej rodziny. Rozwiązujcie zagadki, szukajcie wskazówek i podpowiedzi, dopasujcie kluczyki do wielu dostępnych zamków i kłódek, a to wszystko by w określonym czasie wydostać się z zamkniętego pokoju. Dodatkową atrakcją jest scenariusz, dla każdego pokoju inny. Czasem to ucieczka z więzienia a innym razem wizyta na statku piratów.

6. Warsztaty i zajęcia dla dzieci

W Miejskich Ośrodkach Kultury, czasem zwanych Młodzieżowymi, możecie znaleźć szeroką gamę organizowanych w profesjonalny sposób warsztatów i pracowni, które pozwolą rozwinąć Waszym dzieciom talenty. Pracownia malarska, rzeźbiarska, zajęcia ze śpiewu i tańca… to wszystko czeka na wasze pociechy w miejscowości, w której mieszkacie lub w pobliżu. W dodatku dużo tańsze niż prywatne zajęcia.

7. Skanseny

Naszym obowiązkiem jest przekazanie dzieciom wiedzy o ich przodkach i o kulturze. Rejony, z których pochodzimy to nasze małe ojczyzny. Łatwiej opowiadać o tym w skansenach, czyli miejsca gdzie drewniane chałupy stoją otworem, młyny można zwiedzać a przewodnicy organizują ciekawe zajęcia np. z wypiekania chleba albo tkania. Polecamy skansen w Pszczynie, blisko Zagrody Żubrów, ale poszukajcie tych najbliżej Waszej okolicy.

8. Teatr dla dzieci

Teatr większości z nas kojarzy się wyższą kulturą, może trochę za trudną i za poważną dla dzieci. A co powiecie na przedstawienia kukiełkowe, albo aktorów przebranych za bajkowe postacie. Większość teatrów ma w swoim repertuarze spektakle dla dzieci. Czy będą się na nich nudzić? Na pewno nie!

9. Kino

Dzieci uwielbiają przesiadywać przed telewizorem, co niestety nie jest dla nich zbyt zdrowe. Lepiej zabierzcie je do kina. Wspólnie wybierzcie na jaki film albo bajkę się wybierzecie. Czas spędzony z rodziną jest bezcenny.

10. Muzea dostosowane do dzieci

Muzeum to nudne miejsce, gdzie trzeba chodzić na palcach, cichutko i niczego nie dotykać? Niekoniecznie. Coraz więcej muzeów dostosowuje się do potrzeb dzieci. Np. Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku Białek uczy dzieci, w jaki sposób powstawały bajki. Podziemia Rynku w Krakowie mają specjalne miejsca gdzie dzieci mogą dotykać eksponatów, mierzyć, ważyć i zachwycać się hologramami. Sprawdźcie co podobnego znajdziecie w Waszej okolicy.