Polska

10 Najlepszych Atrakcji dla Dzieci w Grudziądzu i Okolicy w 2024

Grudziądz

Jak zapewnić dzieciom wartościową rozrywkę w Grudziądzu i okolicach? Dowiecie się tego czytając poniższe 10 propozycji na najlepsze atrakcje dla dzieci.

1. Świetna zabawa w Mega Parku

Cała moc atrakcji czeka na Wasze pociechy w parku rozrywki w Grudziądzu. Mini ZOO z żywymi, przyjaznymi zwierzątkami zachwyci wszystkie dzieci, a Park Jurajski z ruchomymi dinozaurami sprawi, że poczują dreszczyk emocji. Do tego Westernowe Miasteczko, gdzie każdy poczuje się jak kowboj i strzelanie z laserów. Tego nie możecie przegapić!

2. Muzeum w Grudziądzu

Na edukację zawsze jest dobry czas, a lepiej uczyć się z eksponatów muzealnych niż z książek. W licznych ekspozycjach stałych i czasowych Wasze dzieci na pewno znajdą coś, co je zaiteresuje.

3. Znajdź klucz czyli Find the key Escape Room

Mimo swoich niedużych rozmiarów Grudziądz może pochwalić się Pokojem Zagadek godnym największych miast. To rozrywka polegająca na wydostaniu się z zamkniętego pokoju przez rozwiązywanie zagadek logicznych, łamigłówek i szukanie podpowiedzi. Klimatyczne zagadki czekają, aż odwiedzicie to miejsce całą rodziną.

4. Centrum Rozrywki Extreme

Kolejny warty odwiedzin Park Rozrywki zlokalizowany w Grudziącu. Dzieci pojeżdżą tu na koniach, nakarmią papugi, zagrają w paintball i pojeżdżą na gokartach. To tylko część atrakcji dostępnych w tym miejscu.

5. Lodowisko sezonowe

Zimą polecamy wszystkim dzieciom jazdę na łyżwach na lodowisku na świeżym powietrzu w Parku Miejskim. Brak własnych łyżew nie jest problemem – znajduje się tu wypożyczalnia.

6. Geotermia Grudziądz

Zwykłe wyjście na basen może być niezwykłe, jeśli wybierzemy wody geotermalne. Geotermia Grudziądz oferuje baseny z leczniczą woda solankową: basen główny, basen z przeciwprądem, brodzik dla dzieci, basen zewnętrzny, grotę solankowa, kąpiele wannowe w solance i piramidę z tężnią. Dzieci świetnie się tu bawią, a dorośli wcale nie gorzej.

7. Wielkie Jezioro Rudnickie

Nad pobliskim jeziorem zlokalizowane jest kilka pięknych piaszczystych plaż. To doskonałe miejsca by z dziećmi pobawić się w piasku, puszczać latawce czy popluskać się. My polecamy Plażę Miejską – jest najbardziej zadbana, a obok jest plac zabaw.

8. Rowerowe wycieczki

Naokoło jeziora albo wzdłuż Wisły. Rowerowe wycieczki wspólnie całą rodziną są świetną formą spędzania słonecznych dni. Można zakończyć je lodami albo piknikiem. Przejeżdżając obok Wisły warto się zatrzymać w porcie na prawym brzegu rzeki. Podziwianie zacumowanych tu jachtów, może też zdjęcie na ich tle będzie ciekawym elementem wycieczki. Bezpośrednio przy marinie przebiegają ścieżki rowerowe, np. Wiślana Trasa Rowerowa, którą dojechać można do kompleksu gotyckich spichrzy, Góry Zamkowej i cytadeli. W kompleksie Mariny Grudziądz możecie również pograć z dziećmi w w tenisa ziemnego.

9. Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku w Grudziądzu

Zadbane kąpieliska i wypożyczalnie sprzętu wodnego czekają na Wasze odwiedziny. Pięknie położone w lesie, nad jeziorkiem okolice zachęcają do spędzania tu czasu z dziećmi. Dodatkowo można spędzić czas z dziećmi grając w tenisa stołowego lub piłę siatkową.

10. Mega Hopland – sala rozrywki w Grudziądzu

Tu dzieciom wolno być sobą. Wprost uwielbiają to miejsce – labirynt, tunel, zjeżdżalnie, ruchoma podłoga a nawet konsole do gier. Raj dla dzieci, czynny codziennie od 10:00 do 19:00. To również idealne miejsce na zorganizowanie Waszym dzieciakom urodzin, na które zaproszą kolegów i koleżanki. Każde dziecko marzy o takiej imprezie urodzinowej.