Polska

11 Najlepszych Atrakcji Dla Dzieci w Darłówku w Okolicach

kanał portowy
źródło: Antekbojar / Wikipedia

Darłówko to nadmorska dzielnica Darłowa, która co roku przyciąga całą masę turystów.

Znajdują się tu piękne, szerokie i piaszczyste plaże, cudowny mikroklimat i wspaniałe krajobrazy, a także wiele ciekawych zabytków i miejsc, które warto zobaczyć.

Jeśli chcesz wybrać się do tego urokliwego miejsca ze swoją rodziną, to koniecznie zapoznaj się z listą najciekawszych atrakcji, które czekają w Darłówku i okolicach.

1. Leonardia

To wspaniałe miejsce, w którym macie do dyspozycji ponad 100 przeróżnych gier. Z niektórych gier można korzystać indywidulnie, jednak są też takie które wymagają towarzysza lub rywala. Wszystkie dostępne gry są wykonane z drewna. Warto wybrać się tu na cały dzień, aby móc skorzystać ze wszystkich oferowanych atrakcji, m. in. strzelania z łuku, cymbergaja oraz możliwości zbudowania własnej drewnianej maszyny. Będzie to na pewno dobra zabawa zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

2. Osada Sławutowo

To rekonstrukcja prawdziwe średniowiecznej osady, dzięki której możemy poznać dawne zwyczaje i tradycje Słowian. Znajduje się tu osiem chat pozwalających na zobaczenie tego, jak wyglądała codzienność mieszkających tu ludzi. W osadzie można wziąć udział w warsztatach takich jak: lepienie z gliny, filcowanie, tkanie czy pieczenie podpłomyków. To wspaniała zabawa nie tylko dla najmłodszych. Można tu też liczyć na ciekawe i zajmujące opowieści osób, zajmujących się osadą, którzy są przebrani w stroje z epoki.

3. Pasieka Wędrowna Barć

To prawdziwy raj dla miłośników miodu. Odbywają się tu specjalne zajęcia, w czasie których nie tylko można się dowiedzieć skąd się naprawdę bierze miód, ale także zobaczyć cały ten proces z bliska. Podczas warsztatów udostępniane są krótkie filmy o pszczołach, dozwolone jest założenie kapelusza pszczelarza czy też zakręcenie miodarką. Na terenie obiektu funkcjonuje sklep, w którym można kupić miód, a także świece z pszczelego wosku czy nalewkę na bazie miodu.

4. Mini ZOO Wicie

Mieści się we wsi Wicie, na Pomorzu. Można tu znaleźć zarówno zwierzęta hodowlane, jak i ptaki, strusie czy bociana. Dla dzieci wielką atrakcją jest możliwość własnoręcznego karmienia zwierzaków – pokarmem zakupionym w kasie. Nie jest to bardzo duży obiekt, ale na pewno wart wybrania się ze swoimi pociechami.

5. MegaLandia

To jest dobre miejsce dla rodzin, które chcą spędzić fajnie czas z dziećmi. Miejsce na odskocznię od plażowania. Ciekawe zadania dla dzieci. Gra po terenie. Dla wszystkich, którzy są zainteresowani wspólną zabawą z dziećmi, to miejsce jest naprawdę wspaniałe.

6. Most rozsuwany w Darłówku

Został on następcą wcześniejszego mostu zwodzonego. Darłówko rozdziela na część wschodnią i zachodnią uchodząca do morza – Wieprza. W roku 1988 został oddany do użytku obecny most rozsuwany. Jest to jedyny taki most w Polsce, dlatego też warto go zobaczyć będąc w okolicy. Dodatkową atrakcją jest tu wieża sterownicza, która wyglądem przypomina UFO.

7. Park Wodny Jan

Znajduje się on przy hotelu o tej samej nazwie. To obiekt całoroczny, który umili czas podczas niepogody. Park Wodny składa się z basenów ze zjeżdżalniami, gabinetu odnowy biologicznej, jacuzzi, a także kręgielni i restauracji i basenu z wodą morską. Ogrom atrakcji na pewno nie pozwoli nikomu się tu nudzić.

8. Tramwaj wodny

Kursuje on miedzy rozsuwanym mostem w Darłówku a centrum Darłowa po Wieprzy. Wycieczka takim tramwajem to idealna okazja do zobaczenia całego portu morskiemu, a ponadto atrakcja, która spodoba się na pewno każdemu dziecku.

9. Plaża w Darłówku

To szeroka, piękna i piaszczysta plaża, która oferuje ogrom atrakcji dla dzieci. Oprócz oczywistej możliwości budowania zamków z piasku i kąpieli słonecznych, jest tu boisko do gry w siatkówkę i dmuchane zjeżdżalnie. Poza tym można wypożyczyć sprzęt wodny i skorzystać z rejsu dmuchanym bananem.

10. Latarnia Morska Darłowo

Znajduje się przy ujściu rzeki Wieprzy, dokładnie przy wejściu do portu we wschodnim Darłówku. W roku 1927 została wyremontowana i w takim stanie obecnie można ją oglądać. Ma wysokość 22 metrów, a na jej szczycie został zainstalowany nowoczesny mechanizm, który wskazuje statkom właściwą drogę.

11. Park Linowy „Nad Bałtykiem”

To idealna opcja dla rodzin, które cenią sobie aktywny wypoczynek i trochę adrenaliny. W parku znajduje się ponad 60 atrakcji odpowiednich na każdego. 4 trasy są zróżnicowane pod względem trudności. Na sam początek trzeba przejść przez trasę treningową, aby oswoić się ze sprzętem i przede wszystkim z wysokością.

Kiedy już zaliczony zostanie trening, to każdy indywidualnie może dobrać odpowiednią dla siebie trasę. Trasa dziecięca powstała z myślą o najmłodszych oraz o osobach, które chcą przełamać swój lęk przed wysokością – składa się ona z 14 przeszkód.

Następna jest trasa średnia z 19 przeszkodami, a na końcu trasa trudna z 21 przeszkodami. Poza tym można udać się na tyrolkę złożoną z dwóch zjazdów o długości 80 i 120 metrów. Jak widać zarówno dzieci, jak i dorośli mogą znaleźć tu rozrywkę dostosowaną do własnych potrzeb.