Polska

Majówka w górach? Poznaj atrakcje Beskidu Sądeckiego!

Długi weekend majowy to ulubiony czas wszystkich Polaków. Jest to czas ustawowo wolny od pracy, a przy tym, nie wiążą się z nim właściwie żadne obowiązki. Majówkę możemy po prostu przeznaczyć na wypoczynek. Wiele osób decyduje się w tym czasie na wyjazdy z rodziną lub przyjaciółmi po to, by razem cieszyć się wspólnymi chwilami i oszałamiającą, kipiącą życiem przyrodą. Pogoda w pierwszych dniach maja jest już zazwyczaj bardzo przyjemna. Soczysta zieleń liści, kolorowe kwiaty, słońce grzejące policzki i to wspaniałe uczucie, że „jutro nic nie musimy”… ach! Majówka w Polsce jest przepiękna! Jeśli zastanawiacie się gdzie w tym roku wyjechać na majówkę z rodziną, dziećmi lub znajomymi, odpowiedź jest prosta – odwiedźcie Beskid Sądecki.

Najpopularniejsze miejscowości Beskidu Sądeckiego

Beskid Sądecki to jedna z najbardziej malowniczych krain znajdująca się w Południowej Polsce. To najmłodsze — spośród tych znajdujących się w granicach naszego kraju — pasmo górskie ma ponad 600 km długości, około 70 km szerokości, a fakt, że tereny te są niezwykle bujnie porośnięte lasami,  sprawia, że wyszczególniono tu aż 11 parków narodowych! Bajkowo meandrujące pomiędzy wzniesieniami nurty rzeki Poprad wyznaczają naturalną granicę ze Słowacją, a także oddzielają formację Pasma Radziejowej od pasma Jaworzyny Krynickiej. Niegdyś całe tereny Beskidu Sądeckiego pokryte były dziewiczymi lasami, w szczególności pełnymi buków, jodły i jaworów, których przepiękne okazy można podziwiać i dziś. Wraz z rozwojem cywilizacji pomiędzy malowniczymi wzgórzami powstało wiele osad, wsi i miasteczek, które ściągają do siebie turystów z całej Polski i innych krajów.Nieocenioną wartością tutejszych miejscowości jest fakt, że w ich architekturze, zabudowie, układzie i specyficznym charakterze pobrzmiewa jeszcze echo niezwykłego bogactwa kulturowego ludów, które niegdyś zamieszkiwały te tereny.

Niekwestionowaną królową beskidzkich miasteczek jest Krynica-Zdrój, potocznie nazywana Krynicą Górską. Trudno nawet zdecydować, czy na swoją popularność zasługuje niesamowitymi widokami, czy może skarbami, które dostarczają turystom tamtejsze ziemie. Krynica-Zdrój bowiem jest miasteczkiem słynącym z ujść wód termalnych oraz swojego uzdrawiającego mikroklimatu. Znajduje się tu wiele przepięknych kurortów, a także rozwinięta turystyka, która jednocześnie pozwala czerpać garściami z mocy atrakcji i nie stracić poczucia przebywania w bliskości z naturą. To tutaj podczas rodzinnego wyjazdu majówkowego możecie zachwycić się wycieczką na szczyt góry Jaworzyny, na który zabierze Was nowoczesna kolejka gondolowa, spędzić szaloną noc na parkietach tutejszych klubów, zaczerpnąć głębokiego relaksu w pięciogwiazdkowym spa Hotelu Czarny Potok, ale także wybrać się na zachwycający spacer po górach. Beskid Sądecki to także inne, niezwykle ciekawe miasteczka, których zwiedzanie stanowi wspaniałą atrakcję podczas majówkowego (i nie tylko) pobytu w górach. Królewskie, założone w XIV wieku przez Kazimierza Wielkiego, miasteczko Piwniczna-Zdrój, słynąca z produkcji wody mineralnej, pełna abytków Muszyna, czy kusząca najdłuższą w Polsce promenadą Szczawnica, a może wręcz naszpikowany zabytkami Nowy Sącz… to tylko niektóre z miejsc, które można odwiedzić podczas majówkowego pobytu w górach.

Najważniejsze atrakcje

Trudno jest wymienić najważniejsze atrakcje Beskidu Sądeckiego, gdyż są niezwykle różnorodne i w tym regionie, jak chyba w niewielu innych w Polsce, naprawdę można być pewnym, że każdy członek rodziny, niezależnie od swoich upodobań, znajdzie coś dla siebie i, potocznie mówiąc, będzie miał co robić w majówkę. Dla jednych najlepszą rozrywką jest obcowanie z naturą, górskie spacery, wycieczki rowerowe, spływy rzeczne i beztroskie napawanie się pięknem przyrody. Dla innych, nie ma lepszego sposobu na cieszenie się weekendem majowym, niż zafundowanie sobie relaksującego pobytu w luksusowym spa, czy podreperowanie zdrowia dzięki kontaktowi z naturą i możliwości picia uzdrawiających wód prosto z wnętrza ziem Beskidu Sądeckiego. Ci, którzy zastanawiają się gdzie wyjechać na weekend majowy z pełnymi energii dziećmi, również znajdą tutaj właśnie to, czego szukają – kolejkę linową, kompleks kilkunastometrowych zjeżdżalni czy grająca fontanna w Krynicy i mnóstwo innych,  sportowych atrakcji. Wczasy w górach Beskidu to także niepowtarzalna okazja do tego, by zainteresować pociechy niezwykłą historią tego regionu. Bowiem tereny te zamieszkiwali na przykład Łemkowie, po których do dziś pozostało jeszcze wiele śladów architektonicznych i kulturowych.

Do najciekawszych atrakcji należy również wycieczka maleńkiej miejscowości Jastrzębik, gdzie spacerując po specjalnych, drewnianych kładkach można obserwować wycieki mofety, czyli wulkaniczne ekshalacje, przywodzące na myśl skandynawskie bulgoczące źródełka. Małym odkrywcom na pewno spodoba się także ogród sensoryczny czy biblijny w Muszynie a także wycieczka do tamtejszych ruin zamku.

Piękne krajobrazy i górskie powietrze

Nie można jednak zapominać o największym bogactwie Beskidu Sądeckiego, czyli pięknej przyrodzie. Mamy to szczęście, że żyjemy w kraju, w którym nie trzeba wyjeżdżać za granicę, by w pełni czerpać z zachwycających dóbr, jakie oferuje nam matka ziemia. Piesze i rowerowe wycieczki po szlakach Beskidu Sądeckiego to cudowny wybór na spędzenie weekendu majowego w górach. Podczas wędrówek można się wyciszyć, uspokoić, zażyć głębokiego relaksu,a także zacieśnić rodzinne więzi. Mówiąc szczerze, już sama okolica Krynicy Górskiej oferuje zapierające dech w piersiach widoki. Oznacza to, że aby zażyć uzdrawiającego wpływu natury na swoje ciało i ducha wcale nie musisz oddalać się zbytnio od wybranego hotelu. Już nawet poranna kawa wypita na tarasie pomaga uspokoić skołatane nerwy. A oddychanie górskim powietrzem pozwala nawet nieświadomie oderwać się od pędu miejskiego życia i po prostu, nieco zwolnić obroty.

Zaplanuj urlop już dziś i spędź majówkę z rodziną.

Najlepsze hotele Beskidu Sądeckiego oferują swoim gościom także liczne atrakcje dla dzieci w swoich progach, a także opiekę animatorów. To znaczy, że wybierając dobre lokum, możecie nawet nie zajmować sobie głów szukaniem i planowaniem wycieczek, a przez te kilka dni majowego weekendu całkowicie oddając się relaksowi, zapewnić też niezapomniane przygody młodszym członkom rodziny. Jeśli więc zastanawialiście się gdzie wyjechać na weekend majowy, teraz znacie już odpowiedź. Wyjedźcie w góry! A najlepiej do malowniczej Krynicy-Zdrój. Zapewnienie sobie i swoim najbliższym niezapomnianych przeżyć w bliskości z naturą to najlepszy pomysł na majówkę.

Poznaj specjalną ofertę Hotelu Czarny Potok.

Szukając noclegu w Krynicy-Zdroju, nie można ominąć niesamowitej oferty Hotelu Czarny Potok, który stanowi w pełni wyposażony kompleks wypoczynkowy.
Czarny Potok to hotel luksusowy, oferujący szeroki wachlarz atrakcji i udogodnień. Już samo jego malownicze położenie i niezwykła, wpasowana w górską przyrodę architektura zachęca do spędzenia w nim niezapomnianej majówki.

Na ten wyjątkowy czas dla swoich gości Hotel Czarny Potok oferuje majówkową ofertę zawierającą noclegi, wyżywienie w formie bogatych bufetów (z uwzględnieniem potrzeb najmłodszych) i całodzienne animacje we własnym Kids Klubie. Popołudniami w lobby hotelowym czas umilać będzie muzyka na żywo, a dodatkowo przewidziane są także wieczorne atrakcje. Codzienne dyskoteki (także z karaoke!), koncert żywiołowego zespołu POGWIZDANI, wspólne pieczenie kiełbasek przy dźwiękach kapeli regionalnej, a także emocjonująca kolacja w barwach narodowych. Oprócz tego dla swoich gości Hotel Czarny Potok ma zawsze otwarte drzwi do pięciogwiazdkowego, luksusowego gabinetu spa, basenu, strefy fitness, zewnętrznej siłowni czy atrakcyjnego pola do mini golfa. Długi weekend majowy spędzony w Hotelu Czarny Potok to gwarancja wypoczynku i niesamowitych przygód dla całej rodziny, sprawdź jego ofertę i zarezerwuj pobyt dla siebie i swoich najbliższych już dziś.