Podróże

Apartamenty na doby czyli prawie jak w domu

apartamenty Wrocław

W branży hotelarskiej rośnie nowa konkurencja hotelom oraz dużo tańszym hostelom. Mowa tutaj o aparthotelach, które stanowią połączenie funkcjonalnego i wygodnego noclegu w centrum miasta za niższą cenę niż w czterogwiazdkowych hotelach w sercu miasta. W czym tkwi siła aparthoteli i dlaczego turyści coraz chętniej z nich korzystają? Na jakie dodatkowe usługi mogą liczyć osoby decydujące się na wynajem apartamentu w systemie hotelowym?

Czym różni się rezerwacja miejsca w aparthotelu od standardowej rezerwacji w hotelu czy hostelu? Przede wszystkim, w aparthotelu nie zamawiasz pokoju czy nawet miejsca w pokoju, ale cały apartament np. typu studio albo mieszkanie dwupokojowe dla całej rodziny. To niezwykła wygoda dla każdego podróżującego. Po przekroczeniu progu aparthotelu możesz się poczuć prawie jak w domu. Albo tak jakby dobry znajomy zostawił ci pod opieką swoje ładne, nowocześnie urządzone mieszkanie. Prawda, że brzmi dużo lepiej niż pokój hotelowy?

Co więcej, taka usługa wcale nie musi kosztować cię więcej niż pobyt w czterogwiazdkowym hotelu. Przykładowo, ceny noclegów w hotelach w centrum Wrocławia wynoszą między 200-700 zł za dobę hotelową. Wynajęcie apartamentu typu studio na okres do 3 dni dla maksymalnie dwóch osób do kwota rzędu 250 zł za dobę (dane na podstawie cennik aparhotelu Silver Apartments, mieszczącego się w ścisłym centrum Wrocławia w bliskiej okolicy wspomnianych wcześniej hoteli). Dlaczego miałbyś płacić 250 zł za pokój w hotelu jeśli za tę cenę możesz mieć w identycznej lokalizacji blisko Rynku mieszkanie na wyłączność?

Nowości hotelarskie budzą w niektórych turystach podejrzliwość, ale każdy kto choć raz wypróbuje zakwaterowanie w aparthotelu, może skutecznie przestawić się na ten model zakwaterowania w trakcie wyjazdu prywatnego czy służbowego. Aparthotele kuszą nie tylko ceną, rodzinną atmosferą i wyśmienitą lokalizacją – do gustu podróżujących trafia również wysoki standard oddawanych pod wynajem apartamentów. W niejednym hostelu do dyspozycji otrzymujesz jedynie łóżku, szafkę, stolik, krzesło oraz umywalkę. Jeżeli wykupiłeś pokój z łazienką możesz liczyć jeszcze na prysznic. Stanowi to oczywiście absolutne minimum.

Tymczasem w aparthotelu otrzymujesz do dyspozycji całe, w pełni umeblowane mieszkanie. Atrakcyjnie urządzone wnętrze stanowi namiastkę luksusu oraz przywodzi na myśl zamieszkane lokum, w którym nieraz gościnnie podejmowano gości. Nie trzeba być wybitnym myślicielem, żeby domyślić się, która z proponowanych turystom opcji wzbudzi ich większe zainteresowanie.

apartament we Wrocławiu cyrkon salon z aneksem

Aparthotele kuszą potencjalnych klientów także usługami dodatkowymi. Przyjechałeś na romantyczny weekend z ukochaną? Po co masz płacić krocie za hotel i restaurację? Obsługa aparthotelu nie tylko przygotuje dla was atrakcyjny apartament, ale także zorganizuje romantyczną kolację przy świecach oraz udekoruje całe mieszkanie kwiatami. Nic tak nie psuje ci nastroju jak pusta lodówka? Jeśli przyjeżdżasz na parę dni do aparthotelu, możesz zamówić wcześniej usługę zakupów do apartamentu. Wystarczy tylko podać kwotę na zakupy oraz listę oczekiwanym produktów, aby po przyjeździe wszystko czekało na ciebie w lodówce!
Małgorzata Bortniczuk, właścicielka Silver Apartments  mówi: „Turyści pokochali apartamenty we Wrocławiu. Popularność tego typu usług rośnie wraz z popularnością serwisów takich jak Booking.com czy AirRNB. Elastyczność oferty, która w naszym przypadku składa się z 36 apartamentów zlokalizowanych przy ulicy Krawieckiej we Wrocławiu, sprawia, że klienci często wracają. Bliskość serca Wrocławia i jego najpiękniejszych atrakcji, dobra komunikacja z innymi częściami miasta i inne walory naszej oferty są cenione przez turystów z Polski i z zagranicy„.

Nic dziwnego, że rynek noclegowy się rozwija i oferuje co raz to inne formy noclegu. Apartamenty są świetną propozycją. Sami podróżujący nie mają powodów do narzekań: im bardziej branża hotelarska dwoi się i troi w staraniach o pozyskanie klienta gwarantując coraz atrakcyjniejszą ofertę i cenę, tym lepiej. Nic tylko podróżować.

Oferta apartamentów firmy Silver Apartments znajduje się na stronie: https://silverapartments.pl/apartamenty/apartamenty-studio/.