Ciekawostki

Zaskakujące Ciekawostki o Antylopie Bawolec

Duży, przypominający antylopę bawolec, to jeden z wyjątkowych ssaków, naturalnie żyjący w Afryce. Jest duży, szybki, zwinny i dość niebezpieczny, dlatego w naturalnym środowisku, ludzie starają się nie wchodzić im w drogę. Charakterystyczne dla bawolca jest brązowe umaszczenie, oraz duże poroża.
Lista ciekawostek o bawolcach.

1. Ssak

Bawolec jest ssakiem, który osiąga około 1 metra wysokości, 300 cm długości oraz waży nawet 200 kg.

2. Rogi

Robi bawolca mogą mieć od 40 do 80 cm długości. Są dość ostre i stanowią naturalne narzędzie obrony.

3. Stado

Zwierzęta te żyją w stadach, liczących nawet 300 osobników. Łatwiej im polować, oraz chronić się przed drapieżnikami.

4. Pora deszczowa

Pora deszczową, rodzi się najwięcej młodych. Samica, zazwyczaj rodzi jedno młode, a jej ciąża, zbliżona jest do długości ciąży u człowieka. Trwa od 8 do 9 miesięcy.

5. Gatunek zwierząt

Bawolec jest jednym z gatunków zwierząt łownych.

6. Ucieczka

W trakcie ucieczki przed drapieżnikiem, bawolec jak inne zwierzęta z rodziny antylop, ciekają zygzakiem, by zmniejszyć ryzyko schwytania ich przez kata.

7. Szybkość

Bawolec jest szybki. Nie tylko szybko biega, ale również wysoko skacze.

8. Pokarm

Jak niemal każde kopytne, bawolec żywi się różnego rodzaju trawami. Chętnie pije. jednak równie dobrze radzi sobie z suszą.

9. Choroby

Ze względu na wysoką temperaturę, oraz utrudniony kontakt do wody, bawolce często staja się ofiarą różnych pasożytów i chorób, też grzybicznych. Wiele z nich, kona w męczarniach, a z racji życia w stadzie, choroba szybko atakuje kolejne, zdrowe osobniki.

10. Gatunek

Bawolec jest gatunkiem najniższej troski. Oznaczenie to wskazuje, że zwierzętom tym, nie grozi wyginięcie w najbliższym czasie.

11. Warunki do życia

Kopytne, w poszukiwaniu pożywienia oraz idealnych warunków do życia, często podróżują. Osiadają się na suchych, otwartych przestrzeniach, by uniknąć ryzyka podkradania się wroga. Gdy spada deszcz, i teren robi się podmokły, bawolce przemieszczają się na wyższe, suche partie, gdzie osiedlają się i rozmnażają.

12. Długość życia

Średnia długość życia na walności, to około 20 lat.