Polska

Andrychów

Pałac w Andrychowie
źródło: Marek i Ewa Wojciechowscy / Wikipedia

Jedną z cech ludzkiego gatunku jest chęć poznawania świata. Również współcześni ludzie starają się podróżować po całym świecie, aby zapoznać się z kulturą różnych części europy oraz pozostałych kontynentów. Podróżowanie jest również sposobem rozrywki, dlatego przynosi nam ono tak wiele radości. Podróżowaniem można nazwać również zwiedzanie miast na terenie naszego kraju. Jednym z miejsc, które warto odwiedzić jest między innymi Andrychów.

Jest to miasto położone na południu kraju, które może zaoferować wiele atrakcji turystom je odwiedzającym. Sprawdzi się jako miejsce docelowe wycieczki dla osób dorosłych, jak i dla rodzin podróżujących z dziećmi. Jest idealną propozycją szczególnie dla tych, którzy uwielbiają spędzać wolny czas na świeżym powietrzu i obcować z przyrodą, bowiem Andrychów słynie z wielu wyjątkowych szlaków górskich, które naprawdę warto odwiedzić. Dziś przedstawimy kilka atrakcji, które można wziąć pod uwagę w trakcie planowania wycieczki do tego miasta.

1. Potrójna (883 m)

Dwuwieszchołkowy szczyt, z którego rozciąga się naprawdę wyjątkowy widok. Wszyscy miłośnicy górskich wypraw powinni zdecydować się na zdobycie tego szczytu.

2. Leskowiec

Kolejna atrakcja skierowana głównie do osób, które planują aktywnie spędzić czas w Andrychowie. Wybranie się na ten szczyt również pozwala nam na obcowanie z wyjątkowo pięknymi darami naszej przyrody. Według nas naprawdę warto zaplanować ten element na czas swojej wycieczki.

3. Park Miejski w Andrychowie

Miejsce znajdujące się w centrum miasta. Znaleźć tam możemy pozostałości dworskiego założenia parkowego. Idealny pomysł na spacer całą rodziną. Nie wymaga od nas dużej ilości energii, jak w przypadku szlaków górskich jest to zatem świetna propozycja dla osób, które szukają relaksu.

4. Park Miniatur

Miejsce, w którym czas świetnie spędzą zarówno dzieci, jak i dorośli. Znajdziemy tam modele architektoniczne zabytków z całego świata, pozwoli nam to zapoznać się z architekturą wielu kultur bez wyjeżdżania poza granicę naszego kraju.

5. Muzeum Historyczno-Etnograficzne w Andrychowie

Będąc w okolicy warto wybrać się do tego miejsca, aby w trakcie wypoczynku poszerzyć również swoją wiedzę z historii oraz etnografii. Tu również atrakcja skierowana dla całych rodzin.

6. Zamek Andrychowski

Nazywany jest również Pałacem Bobrowskich. Budynek otoczony parkiem, w okolicy znajduje się również staw.

7. Groń Jana Pawła II

Kolejny szczyt, który warto odwiedzić, jak sama nazwa wskazuje był on ważnym miejscem dla naszego rodaka. Znajduje się tam również górskie sanktuarium.

8. Pałac Romerów

Jeden z obiektów historycznych znajdujących się w okolicy Andrychowa. Warto się tam wybrać, ponieważ panuje tam naprawdę wyjątkowy klimat. Osoby, które lubią obcować z pięknem na pewno docenią to miejsce.

9. Rezerwat Szeroka w Beskidzie Małym

Rezerwat przyrody, w którym możemy obcować z naturą i naprawdę się zrelaksować. Propozycja dla fanów odpoczynku na świeżym powietrzu i spacerów po lesie.

10. Złota Góra

Kolejny „must have” dla miłośników wspinaczki górskiej. Szczyt w masywie Porębskiego Grona. Warto wiedzieć, że na północnym stoku znajduje się źródło siarczane oraz odkrywki wapienia.

Patrząc na atrakcje znajdujące się w Andrychowie widzimy, że jest to miasto, które przygotowało szeroką ofertę dla turystów. Według nas najlepiej czas spędzą tam osoby, które kochają góry oraz piesze wycieczki. Liczne szlaki górskie przyniosą im wiele radości oraz pozwolą naprawdę się zrelaksować. Zatem zapraszamy do odwiedzenia tego miejsca.