Ciekawostki

10 Interesujących Ciekawostek o Alexanderze Grahamie Bellu

Alexander Graham Bell

Alexander Graham Bell był jednym z najwybitniejszych naukowców i wynalazców na terenie nie tylko Szkocji, ale praktycznie na całym świecie.

Swoimi wybitnymi osiągnięciami sprawił, że już na stałe zapisał się w historii nauki. Ale to nie tylko znakomity naukowiec.

Był to również człowiek, z którym wiąże się masa wspaniałych i niezwykłych ciekawostek, jakie niewątpliwie warto poznać, by bliżej zaznajomić się z jego osobowością.

1. Wynalazek

Jednym z największych jego wynalazków, był rzecz jasna telefon. Bardzo ciekawy jest w tym fakt, że stało się to podczas, gdy pracował on szczegółowo nad urządzeniem, które miało wzmacniać dźwięk dla osób niesłyszących.

2. Alexander

Alexander znany był także z tego, że doskonale władał językiem migowym. Musiał się go wręcz nauczyć, gdyż jego matka cierpiała na zaawansowany poziom głuchoty, i można rzec, że to był jedyny sposób, by się z nią komunikować.

3. Pomyślunek

Wymyślił do tego pewien niezwykle interesujący sposób. Otóż przykładał on usta do jej czoła i starał się mówić jak najniższym tonem.

4. Pogrzeb

O tym jak wspaniałym był wynalazcą, świadczy fakt, jaki miał miejsce podczas jego pogrzebu. Otóż właśnie wtedy, na minutę ciszy wszystkie telefony w Ameryce Północnej zostały wyłączone.

5. Wykrywacz metalu

Niewiele osób wie również o jego innym odkryciu, z którego do dzisiaj korzystają tysiące ludzi. To właśnie Alexander Graham Bell był stwórcą pierwszej wersji wykrywacza metalu.

6. Telefon

Ale to nie telefon, jak i również nie wykrywacz metalu były jego pierwszymi wynalazkami. Otóż za jako pierwszy jego wynalazek uważa się urządzenie, które charakteryzowało się tym, że potrafiło w doskonały sposób oddzielać plew od ziarna.

7. Towarzystwo Naukowe z Filadelfii

Wynalezienie telefonu to był również duży zastrzyk gotówki dla samego autora. Otóż Towarzystwo Naukowe z Filadelfii przekazało mu za to 50 tysięcy dolarów. Przekładając to na dzisiejsze czasy, to byłoby grubo ponad milion dolarów.

8. Praca

Ciekawy jest także fakt, że w roku 1886 opublikował on pracę, która opisywała sposoby zapisywania i odtwarzania mowy.

9. Pierwszeństwo

Mówi się, że aby udowadniać swoje pierwszeństwo do wynalazku musiał próbować tego aż 600 razy.

10. Słuch

Alexander Bell znany był także ze swojego doskonałego słuchu, który dostrzegał praktycznie każdy jego nauczyciel.