Ciekawostki

10 Interesujących informacji i ciekawostek o Alessandro Volta

Alessandro Volta to jeden z największych, jak i również najbardziej znanych włoskich wynalazców, a także instruktorów.

Ale dzięki swoim zasługom i znakomitym osiągnięciom znany był również na terenie całego świata.

Dlatego zdecydowanie warto zapoznać się z wieloma znakomitymi ciekawostkami na jego temat, by go bliżej poznać i zobaczyć skąd wziął się jego tak duży fenomen.

1. Umiejętność

Bardzo ciekawy jest fakt, że aż do czwartego roku życia nie posiadał umiejętności mówienia, przez co uważany był za osobę niedorozwiniętą. To szybko jednak zostało przebite, gdyż bardzo szybko okazało się, że jest osobą niezwykle inteligentną i bystrą.

2. Inteligencja

O jego niezwykłej inteligencji zdecydowanie może świadczyć fakt, że już w wieku 20 lat był on nauczycielem fizyki w szkole gimnazjalnej. Był w tym tak znakomity, że 13 lat później został wykładowcą na uniwersytecie w Padwie.

3. Elektrofor

Ale praktycznie najbardziej znany był z tego, że w 1775 roku udało mu się wynaleźć elektrofor. Urządzenie to odpowiadało za wytwarzanie elektryczności statycznej. Po upływie siedmiu lat udało mu się również wybudować kondensator płytkowy.

4. Dokonania

To oczywiście nie był koniec jego dokonań, gdyż w roku 1800 udało mu się zbudować galwaniczne ogniwo. Udało mu się to dzięki temu, że przez długi czas badał on zjawiska elektryczne.

5. Bateria

Na ogromne uznanie zasługuje w jego przypadku fakt, że wynaleziona przez niego bateria, była pierwszym w czasach nowożytnych źródłem ciągłego elektrycznego prądu.

6. Ogniwo

Wybudowane przez niego ogniwo robiło ogromne wrażenie. W 1801 roku sam francuski cesarz Napoleon pierwszy nagrodził go ogromną kwotą pieniężną i przyznał mu jednocześnie tytuł hrabiego i senatora królestwa Lombardii.

7. Volta

Niewiele osób wie, że Volta miał inne ciekawe zainteresowania. Tymi szczególnymi były w jego przypadku gazy i powietrze.

8. Sukcesy

W tych dziedzinach również osiągał sukcesy. Niewątpliwie było to odkrycie metanu, który uzyskał z błotnego gazu znajdującego się w jeziorze Maggiore.

9. Luigim Galvanim

Przez wiele lat toczył on żywy spór na temat elektryczności z Luigim Galvanim.

10. Volt

To właśnie na jego cześć nazwana została jednostka napięcia elektrycznego, czyli Volt.