Europa

Alanya – Atrakcje Dla Dzieci 2024

Alanya co roku cieszy się dużą popularnością wśród turystów z całego świata. Bardzo często miasto to na wakacje wybierają rodziny z dziećmi. Specjalnie na okazję podróży w takim gronie przygotowaliśmy listę najlepszych atrakcji dla dzieci w Alanyi. Poznaj najciekawsze miejsca jeszcze przed wyjazdem i bądź przygotowany na każdą okoliczność!

1. Plaża Kleopatry

Jest to najsłynniejsza plaża na terenie miasta. Złoty piasek i lazurowe wody są idealnymi widokami przy odpoczywaniu, a dzieciaki z pewnością znajdą fantastyczne zajęcie specjalnie dla siebie. Nieopodal tego miejsca znajdują się również place zabaw oraz liczne parki z fontannami, które przykują uwagę najmłodszych podróżników. Plaża ciągnie się od Jaskini Damlatas aż do skrzyżowania bulwaru Ataturka z drogą D400.

2. Port w Alanyi

Miejsce bardzo urokliwe, które trzeba odwiedzić będąc na wakacjach w Alanyi. Można tutaj podziwiać statki, a nawet wybrać się w bajeczny rejs wokół wzgórza Kale. W porcie znajduje się także liczna lista placów zabaw, a nawet ciuchcia, która za niewielką opłatą przewiezie całą rodzinę po niesamowitej wycieczce na Alanyi. Widoki z portu z pewnością będą niezapomniane, a dzieci będą zachwycone przepływającymi statkami. Port znajduje się pod adresem Güller Pınarı, İzzet Azakoğlu Cd. No:50, 07460 Alanya/Antalya, Turcja.

3. Delfinarium

Znajduje się ono około 20 kilometrów za Alanyą, jednak warto się do niego wybrać z dziećmi. W tym miejscu dwa razy w ciągu dnia (codziennie po 10:00 i 14:00) odbywają się niezapomniane pokazy sztuczek delfinów, a także fok. Na terenie ośrodka jest również opcja popływania z delfinem, co z pewnością dla dzieci będzie niepowtarzalną atrakcją. Delfiny są przyjazne i kochają turystów, chętnie robią sobie z nimi również zdjęcia i pozują jak prawdziwi modele! Zabierz całą rodzinę do tego miejsca, aby przeżyli magiczne chwile, niczym z bajki o „Małej Syrence”. Dzieciaki będą zachwycone i poczują się jak mieszkańcy wód ze swojej ulubionej bajki. Delfinarium znajduje się pod adresem Türkler, Fuğla Mah, Akdeniz Blv, 07407 Alanya/Antalya, Turcja.

4. Jaskinia Damlatas

Wspomniana już wyżej jaskinia z pewnością Cię zainteresowała, więc musi się ona znaleźć na naszej niepowtarzalnej liście atrakcji. Znajduje się ona zaraz przy kolejce linowej, a dostęp do niej jest łatwy. Jest to jaskinia lądowa, do której wejście znajduje się od strony plaży Kleopatry, więc obie te atrakcje można połączyć ze sobą w jednym dniu. Dzieci wchodzą tutaj zupełnie za darmo! Miejsce to znajduje się pod adresem Çarşı, Damlataş Cd. No:81, 07400 Alanya/Antalya, Turcja.

5. Dim Çay

Jest to górska rzeczka, na której powierzchni znajdują się ruchome platformy, na których zjeść można lokalne dania kuchni tureckiej! Atrakcja ta jest typu „dwa w jednym”, ponieważ nie tylko dzieci i cała rodzina zachwyceni będą kreatywnością tego miejsca i pięknymi widokami, ale także od razu zaliczyć można wyśmienity obiad. Nieopodal znajdują się również place zabaw oraz baseny ze zjeżdżalniami! Turyści określają to miejsce jako bajkowe. Rzeka znajduje się w prowincji Antalya, wypływa ona ze źródła o nazwie Konya i wpływa do Morza Śródziemnego.