EuropaPodróże

10 Zaskakujących Atrakcji dla Dzieci w Mediolanie

mediolan

Mediolan to miasto, w którym króluje moda. Powszechnie wiadomo, że do pewnych klubów nie wpuszcza się osób, które nie są odpowiednio ubrane.

Nie oznacza to jednak, że nie jest miejscem, do którego nie można udać się z dziećmi. Wręcz przeciwnie.

Miasto jest bardzo przyjazne dzieciom i zapewnia im sporo atrakcji.

1. Children Park

Przede wszystkim warto udać się do Children Park, czyli parku, który powstał specjalnie dla dzieci i z myślą o nich. W parku można uczestniczyć w różnego rodzaju zabawach, doświadczeniach i eksperymentach. To fascynujące miejsce dla młodych turystów spragnionych nowych wrażeń.

2. Corso Venezia

Niedaleko Corso Venezia znajduje się willa, która słynie z ogrodu wypełnionego prawdziwymi flamingami. To wyjątkowe miejsce, które zawsze zachwyca najmłodszych turystów i przy okazji niepowtarzalna okazja, by zobaczyć te cudowne ptaki w nieco innych okolicznościach.

3. Pierwszy domofon

Nie sposób nie wspomnieć o jednym z pierwszych domofonów na świecie. Znajduje się niedaleko willi z flamingami i charaktryzuje się nietypowym kształtem. Z wyglądu przypomina bowiem duże realistyczne ucho. Dzisiaj stanowi atrakcję.

Wierzy się również, że szeptanie swoich marzeń do wielkiego ucha pomaga w ich spełnieniu.

4. Acquatica Park

Włoskie wakacje bez wody to nie wakacje. Gdy jednak pogoda nie dopisuje, to warto udać się do Acquatica Park, parku wodnego, który jest niezwykle rozbudowanym obiektem. Miejsce zachwyca od pierwszej chwili i zapewnia sporo atrakcji.

5. Sklep LEGO

Dzieci z pewnością docenią niezwykle pięknie zaproejktowany sklep LEGO. Zachywca już sama witryna sklepowa z wierną repliką mediolańskiej katedry Duomo.

6. Cascina Cuccagna

Cascina Cuccagna to z kolei miejsce, w którym dzieci mogą oddać się innym pasjom lub poznać nowe zainteresowanie. Można tutaj spokojnie odpocząć, ale również zająć się rysowaniem lub rzeźbieniem.

7. Jezioro Garda

Nad jeziorem Garda znajduje się jeden z najwspanialszych parków rozrywki, obok którego żadne dziecko nie przejdzie obojętnie.

8. Drewniany pajacyk

Każde dziecko doskonale zna historię drewnianego pajacyka, którego nos rósł w momencie wypowiadania kłamstw. W Mediolanie oddano hołd pajacykowi, stawiając przepiękną fontannę z pajacykiem w roli głównej.

9. Kawiarnie

Mediolan to miasto pełne kawiarni z salami przeznaczonymi specjalnie dla dzieci. Nie brakuje w nich odpowiednich zabawek, a dla rodziców to idealny moment na delektowanie się pyszną włoską kawą.

10. Katedra Duomo

Zjawisko piękna katedra Duomo to atrakcja, która zachwyca każdego. Po drodze do katedry można udać się do jednej z lodziarni na pyszne włoskie lody, a następnie delektować się pięknym widokiem na tę wspaniałą budowlę.