Ciekawostki

10 zaskakujących atrakcji dla dzieci w Lanzarocie

Wyspy Kanaryjskie, w tym Lanzarote, zachęcają do odwiedzin temperaturą, która przez cały rok utrzymuje się w granicach 20°C.

Do tego w miejscu tym znajduje się dobrze rozwinięta baza turystyczna. Jest to miejsce, które przyciąga mnóstwo emerytów, ale także rodziny z dziećmi. Zaletami wysp są liczne atrakcje oraz zachwycająca natura.Władze Lanzarote chronią przyrodę i w tym celu podjęły uchwałę o ograniczeniu turystyki masowej.

Lanzarote została uznana za Rezerwat Biosfery UNESCO, gdyż istnieje tu zrównoważony rozwój pomiędzy działalnością człowieka a naturą. Dzieci mogą sporo nauczyć się o wulkanach, gatunkach zagrożonych czy specjalnych technikach uprawy. Panujący na wyspie mikroklimat pozytywnie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie.

Doi największych atrakcji tego rejonu zaliczono:

1. Fundación Cesar Manrique

Fundación Cesar Manrique – Casa del Volcán, czyli projekt pierwszego domu Manrique, społecznika, który walczył o zrównoważony rozwój.

2. Casa César Manrique

Casa César Manrique, który jest domem twórcy, w którym zainstalowano wiele świetnych rozwiązań. To sprawia, że jest on unikalny.

3. Jardín del Cactus

Jardín del Cactus, który jest kolejnym projektem Manrique i gdzie można obejrzeć odmiany tych kwiatów nigdzie niespotykane.

4. Jameos del Agua

Jameos del Agua to wyżłobione w wulkanie jaskinie z jeziorkami, gdzie mieszkają malutkie niespotykane nigdzie indziej białe kraby. Umieszczono tu także salę koncertową.

5. Cueva de los Verdes

Cueva de los Verdes, czyli jaskinia w wulkanicznej jawie, która mieszkańcom służyła, jako kryjówka przed piratami, a później, jako schronienie dla bydła. Również tutaj znajduje się sala koncertowa.

6. Park Narodowy Timanfaya

Park Narodowy Timanfaya, który oferuje krajobrazy podobne do tych z Marsa lub Księżyca.

7. Nurkowanie na Lanzarote

Nurkowanie na Lanzarote, które są możliwe dzięki kursom dla dzieci od 8 lat w basenie i od 10 lat Junior PADI Scuba Diver.

8. Museo Atlántico w Playa Blanca

Museo Atlántico w Playa Blanca, które jest podwodną galerią sztuki z 12 instalacjami na głębokości 12 metrów.

9. Dino Park Waterpark

Dino Park Waterpark, czyli idealny park wodny dedykowany głównie dla najmłodszych. Część basenów została wyposażona w charakterystyczne postacie dinozaurów.

10. Rancho Texas Lanzarote Park

Rancho Texas Lanzarote Park – Playa del Carmen, które jest ogrodem zoologicznym w klimacie Dzikiego Zachodu.