Ciekawostki

10 zaskakujących atrakcji dla dzieci w Angoli

Angola to państwo w południowo-zachodniej Afryce, położone nad Oceanem Atlantyckim.

Choć słynie przede wszystkim z bogactwa w zasoby naturalne, takie jak ropa naftowa i diamenty, jest też ciekawym celem wakacyjnej podróży. Na miejscu nie brakuje atrakcji i miejsc, które zachwycą dzieci w różnym wieku.

Oto kilka z nich.

1. Ruacana Falls

Na granicy Angoli i Namibii wielką atrakcję stanowi Ruacana Falls, czyli imponujący wodospad o wysokości 120 metrów i szerokości 700 metrów. Widok kaskad wody spadających z hukiem ze stromego zbocza robi ogromne wrażenie.

2. Muzeum Sił Zbrojnych

Muzeum Sił Zbrojnych w Luandzie znajduje się w budynki z XVI wieku. Znajduje się tutaj również wystawa poświęcona ważnym osobom pochodzącym z Angoli. To świetna lekcja historii dla nieco starszych dzieci.

3. Cabo Ledo

Cabo Ledo to malownicza zatokę w prowincji Bengo. Znajdują się tutaj plaże, a fale są na tyle wysokie, że miejsce to stanowi raj dla wszystkich miłośników sportów wodnych.

4. Miramar

Miramar to elitarna dzielnica Luandy, gdzie znajduje się stare kino z widokiem na miasto. Poza zabytkowym cmentarzem, gdzie spoczywają ważne osobistości, na miejscu zachwyca egzotyczna atmosfera i uliczki wypełnione sprzedawcami oryginalnych pamiątek.

5. Kalandula

Kalandula to piękny wodospad na rzece Lucala. W czasach kolonialnych nazywano go Wodospadem Książąt Braganca, żeby uczcić portugalską rodzinę królewską.

6. Museu Nacional da Escravatura

Museu Nacional da Escravatura to pięknie położone muzeum, w którym mali miłośnicy historii będą mogli z bliska przyjrzeć się eksponatom związanym z kulturą i historią narodową. Wycieczka obfituje w wiedzę i wrażenia.

7. Tundavala Gap

Tundavala Gap to niezwykły punkt widokowy, znajdujący się na wysokiej skarpie Serra da Leba. W miejscu tym można zrobić imponujące zdjęcia krajobrazowe, zwłaszcza podczas zachodu słońca.

8. Fortress São Miguel

Fortress São Miguel, czyli Twierdza Świetego Michała, była kiedyś portugalską fortecą. Dziś jej mury zachwycają małych i dorosłych fanów tego typu budowli.

9. Catumbela

Catumbela to imponująca rzeka przecinająca Angolę. Spacer w jej okolicy to szansa na podziwianie egzotycznej fauny i flory. Brzeg rzeki przypadnie do gustu wielbicielom przyrody i zwierząt.

10. Praia Amélia

Praia Amélia to imponująca plaża nad Morzem Atlantyckim. Na miejscu można odpocząć z rodziną, cieszyć się piękną pogodą i skosztować lokalnych przysmaków, takich jak zielony ryż czy świeże ryby.