10 zaskakujących atrakcji dla dzieci na Korfu

Korfu to niezwykła górzysta grecka wyspa usytuowana na Morzu Jońskim.

Z wyspą wiąże się dosyć długa historia, choć obecnie jest traktowana jako jedna z najczęściej obleganych greckich wysp przez turystów z różnych stron świata ze względu na lokalizację i zachwycające plaże.

Jest idealną destynacją dla rodziców pragnących podróżować ze swoimi małymi pociechami.

1. Przepiękne plaże

Przede wszystkim atrakcją są przepiękne plaże, które zachwycą nawet najbardziej wymagające dzieci. To idealne miejsce zabaw, które nigdy się nie nudzą.

2. Rejs

Z całą pewnością warto wybrać się w rejs, podczas którego można podziwiać wnętrza cudownych jaskiń. To doskonały sposób na wspólne spędzenia dnia.

3. Silvaland

Silvaland to słynna na wyspie stadnina koni. Niemal każde dziecko przechodzi pewnego rodzaju fascynację tymi zwierzętami, a tutaj będzie miało okazję również przejechać się na jednym z nich.

4. Aqualand

Zdecydowanie warto zwrócić uwagę na cudowny Aqualand. to jeden z największych obiektów tego typu, w którym postanowiono skumulować najlepsze atrakcje wodne. Można tutaj spędzić cały dzień i nie mieć pojęcia, kiedy ten czas minął.

5. Paleokastritsy

W Paleokastritsy znajduje się z kolei niezwykłe akwarium, w którym będzie można z bliska przyglądać się różnym gatunkom morskich zwierząt.

6. Szpitalu dla Osłów

Wiele rodzin niemal od razu zmierza w kierunku Szpitalu dla Osłów. To wyjątkowe miejsce powstało dzięki pewnej Brytyjce, która postanowiła zatroszczyć się o osiołka o imieniu Hope. Dziś na terenie obiektu przebywa sporo osłów i trzeba przyznać, że są niezwykłą atrakcją dla małych dzieci.

7. Korfu Town

Zdecydowanie warto udać się do Korfu Town. Wbrew pozorom jest to dosyć spokojne miasto o niezwykle ciekawej zabudowie. Dla dzieci to również cudowna okazja, by nieco bliżej poznać zwyczaje mieszkańców, ich kuchnię oraz słodkie smakołyki, które są serwowane niemal w każdej kawiarni.

8. Plaża

Bez względu na wybraną plażę, zawsze warto zapewnić swoim dzieciom atrakcję w postaci aktywności fizycznej. Na Korfu dzieci mają do wyboru całe mnóstwo sportów wodnych, począwszy od snorkelingu, a na nartach wodnych kończąc.

9. Mysia Wyspa

Mysia Wyspa to kolejny punkt, do którego warto udać się z dzieckiem. W tym celu należy udać się w rejs, a trzeba podkreślić, że ten środek transportu już sam w sobie jest dla małych podróżników sporą atrakcją.

10. Bataria Beach

Bataria Beach uważana jest za najpiękniejszą na całej wyspie. Nic w tym dziwnego. Z jej perspektywy rozpościera się wspaniały widok na góry. Woda tutaj jest krystalicznie czysta. to atrakcja dla całej rodziny, która pragnie odpocząć w przepięknych okolicznościach.

4.3/5 - (liczba ocen: 10)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.