Ciekawostki

10 niesamowitych atrakcji dla dzieci w Lizbonie

Lizbona jest stolicą Portugalii i przy okazji największym miastem tego kraju.

Znajduje się na Półwyspie Iberyjskim tuż nad rzeką Tag. to miejsce, w którym każdy z turystów znajdzie to, czego szuka. Dla jednych będzie to nocne życie, dla innych zwiedzanie historycznych miejsc, a dla pozostałych doskonałe miejsce na rodzinny wypad.

Atrakcji dla dzieci w Lizbonie nie brakuje.

1. Oceanarium

Oceanarium w Lizbonie to imponujące miejsce, które pozwala gościom oglądać życie morskich zwierząt z bliska. W oceanarium znajdują się cztery wydry, które są poniekąd wizytówką tego miejsca.

2. Wycieczka amfibią

Warto skusić się na wycieczkę amfibią. To niezwykły pojazd, który może poruszać się zarówno po lądzie, jak i po wodzie. Trzeba dodać, że to atrakcja zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

3. Ogród zoologiczny

Również w Lizbonie znajdziemy ogród zoologiczny, w którym mieszka na stałe wiele dzikich gatunków zwierząt. Można podziwiać je podczas pieszej wycieczki lub z perspektywy kolejki linowej.

4. Adventure Park

Dla młodych podróżników niemałą atrakcją będzie Adventure Park, czyli ścieżki wśród koron drzew. Każdy z ochotników otrzymuje odpowiednie zabezpieczenie. Nic wobec tego nie stoi na przeszkodzie, by wybrać się na wyjątkowy spacer razem z dziećmi.

5. Pawilon Wiedzy i Nauki

Dzieci z pewnością pokochają fantastyczny Pawilon Wiedzy i Nauki. Miejsce powstało z myślą o młodych odkrywcach i naukowcach. Na miejscu będzie można brać udział w różnego rodzaju zajęciach, dowiadując się wielu ciekawych rzeczy na temat świata.

6. Rejs z delfinami

Warto wybierać takie atrakcje, które zachwycą dorosłych oraz dzieci. Jedną z nich jest rejs z delfinami. To wyjątkowo spektakularna atrakcja, na którą warto się skusić.

7. Mini zoo

W Olivais, dzielnicy Lizbony, można udać się do mini zoo. Dla miłośników zwierząt będzie to wyjątkowo udana atrakcja. Zwierzęta można nakarmić lub po prostu cieszyć się ich obecnością.

8. Planetarium Gulbenkiana

Niedaleko Muzeum Morskiego znajduje się Planetarium Gulbenkiana. To tutaj nasze dzieci będą mogły co nieco dowiedzieć się o kosmosie i jego poszczególnych elementach.

9. Muzeum Lalek

Bez wątpienia warto, a nawet trzeba udać się do Muzeum Lalek. Na terenie obiektu znajduje się przeszło niezliczona ilość eksponatów. To wyjątkowe miejsce dla wszystkich turystów, bez względu na wiek.

10. Sporty wodne

Sporty wodne królują w Lizbonie. To dobra okazja, by zaszczepić w dzieciach nowe pasje i zainteresowania. Spectrum możliwości jest naprawdę ogromne, a wodny świat potrafi być niezwykle wciągający.