Podróże

10 najbardziej niebezpiecznych dróg na świecie

gogoo-tour.com

Istnieje wiele dróg na świecie, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się dość zwyczajne, ale w rzeczywistości mogą być bardzo niebezpieczne dla kierowców.

Oto niektóre z dróg, które należy uniknąć.

1. Gois we Francji

feel-planet.com
feel-planet.com
feel-planet.com
acidcow.com
acidcow.com

Czy pamiętasz drogę w filmie Kobieta w czerni, która zatopiła się, blokując drogę przed wszystkimi pasażerami? Passage du Gois we Francji wydaje się być inspiracją dla horroru! Ta droga na wybrzeżu Atlantyku jest zalewana przez przypływy dwa razy dziennie, co czyni ją niezwykle niebezpieczną dla podróżnych, biorąc pod uwagę śliskie wodorosty morskie, które zawsze stwarzają zagrożenie spadnięcia samochodu do oceanu!

2. Tian Men Shan Big Gate w Chinach

studyinchina.com.my
Mark/mke1963

Położona w Parku Narodowym Tianmen Mountain w Chinach, ta droga byłaby bezpieczna w podróży, gdyby nie przerażające zakręty, które musisz pokonać na odległość 1,1 km, jeśli chcesz dotrzeć na szczyt. Sceneria może sprawić, że będziesz chciał cieszyć się widokiem podczas jazdy, ale jeśli nie będziesz ostrożny, możesz doświadczyć śmiertelnej katastrofy. Wybór należy do Ciebie!

3. Luxor-al-Hurghada w Egipcie

dangerousroads.org
teamimports.com

Droga ta była często nazywana „Drogą do piekła”, ponieważ jeśli kierowcy nie zgaszą świateł, terroryści i bandyci mogą ich zaatakować, a jeśli zgasną światła, mogą mieć wypadek drogowy. Dylemat?

4. Zoji La w Indiach

my-globe.net
my-globe.net
my-globe.net

Ta przełęcz górska położona w zachodnich Himalajach. To nie tylko wąskie uliczki, ale również ekstremalne zimno i strome krawędzie gór nie pozwalają na zboczenie nawet o jeden centymetr od drogi w przypadku, gdybyś chciał uniknąć śmierci!

5. Eyre Highway w Australii

amusingplanet.com
australia.com

To może być najbardziej wyrafinowana autostrada na świecie, ale nie daj się zwieść! Ta droga ciągnie się przez około 1675 kilometrów i jest tak monotonna, że kierowcy doświadczają zmęczenia i wcześniej czy później spotykają się ze śmiercią. Lepiej mieć oczy otwarte, jeśli jeździsz tą drogą!

6. Skippers Canyon w Nowej Zelandii

gabworthy.com

Wyrzeźbione na klifie przez górników 140 lat temu, ta wąska droga może być koszmarem dla każdego kierowcy, który podróżuje w ciemności. Jest bardzo wąska. Kiedy spotkają się dwa samochody, wtedy jeden z nich musi zawrócić o parę kilometrów do miejsca tak szerokiego by oba pojazdy mogły przejechać obok siebie.

7. Patiopoulo w Grecji

gogoo-tour.com

Perdikaki-Patiopoulo to górska droga o długości prawie 29 km, położona w północno-wschodniej części Aetolii-Akarnania w Grecji. Jest to jedna z najbardziej niebezpiecznych dróg na świecie. Nie polecamy próbować tej drogi, jeśli odwiedzasz Grecję. Powierzchnia drogi jest żwirowa. Trasa upokorzyła wiele ego. Nie spoglądaj na swój telefon na tej autostradzie! Droga jest albo stromym wjazdem, albo zjazdem o minimalnej przyczepności.

8. Taroko Gorge Road na Tajwanie

taiwanese-secrets.com
blog.joins.com

Taroko Gorge Road na Tajwanie to górska trasa, którą tworzą wyrzeźbione skały, jak np. tunel Guoliang. Pomimo swojej nazwy, Autostrada Środkowego Krzyża-Island to wąska i kręta górska droga, przez którą z trudem może przejechać autobus. Ale sama autostrada jest prawdziwym arcydziełem inżynierii, ponieważ przecina góry i łączy wschodnie i zachodnie wybrzeże. Jest pełna ostrych zakrętów i wąskich ścieżek prowadzących przez klify i góry.

9. Autostrada Halsema w Filipinach

gogoo-tour.com
filipiknow.net

Znany również jako „Szlak Górski”, autostrada Halsema rozciąga się na odcinku 150 km między miejscowościami Baguio i Bontoc w prowincji górskiej. W ostatnich latach Halsema Highway była znana jako obszar podatny na osunięcia ziemi. Nieutwardzone drogi i brak barier ochronnych tylko pogarszają jego śmiertelną reputację. Co gorsza, droga Halsema jest mocno pokryta mgłą w porze deszczowej, przez co jest niedostępna dla każdego pojazdu.

10. Karakorumska w Pakistanie

Wikipedia / Saadzafar91

Ta międzynarodowa droga doświadcza nagłych zamieci, silnej mgły, powodzi i jest tutaj wielu bandytów czekających, aby skorzystać z beztroskich turystów, na szczycie góry. Lęk wysokości może Cię dopaść, kiedy najmniej się tego spodziewasz. Autostrada Karakoram w Pakistanie jest najwyżej położoną brukowaną międzynarodową drogą na świecie.

Lekcja dnia: Nigdy nie należy próbować wychodzić z domu. Jeśli to zrobisz, upewnij się, że nie próbujesz odwiedzać żadnej z dróg wymienionych powyżej, chyba że chcesz zginąć.