Ameryka Północna

10 największych atrakcji w Los Angeles

mustang i palmy

Los Angeles – miasto aniołów. Jest to jedno z najbardziej znanych miast, jakie znajdują się na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej.

Na samym początku warto wspomnieć o tym, że Los Angeles jest jednym z najbardziej zaludnionych miast w Kalifornii, mieszka w nim bowiem około 4 mln ludzi. To cztery razy tyle co w Warszawie. Miasto jest ogromne i zachwyca swoją nowoczesnością.

Każdy, kto odwiedza Stany Zjednoczone Ameryki Północnej powinien pomyśleć nad tym, aby chociaż dwa dni spędzić w Mieście Aniołów. Nie brakuje tu atrakcji zarówno dla dzieci jak i dla osób dorosłych, więc dwa dni mogą się okazać zupełnie niewystarczające, aby zobaczyć choć część z nich. Co warto odwiedzić przebywając w Los Angeles? Oto krótka lista najciekawszych atrakcji turystycznych.

1. Znak Hollywood

Jak Los Angeles, to i Hollywood. Nie ma bardziej popularnego napisu niż ten. Jest to atrakcja, która do tego miasta przyciąga rzesze turystów. Jako ciekawostkę warto podać fakt, że ten znak to już prawdziwy staruszek, ma bowiem blisko sto lat. Niezależnie od tego, czy ktoś zwiedza miasto przy pomocy popularnego przewodnika turystycznego, czy też jego celem są atrakcje mniej znane dla turystów, to bez wątpienia powinien odwiedzić to miejsce. Jest bardzo kultowe i charakterystyczne. Drugiego takiego nie znajdzie się na całym świecie.

2. Universal Studios Hollywood

Kolejnym punktem obowiązkowym na mapie każdego turysty powinno być Universal Studios Hollywood. Jest to ogromny kompleks turystyczny, którego tematem przewodnim są, a jakże, filmy. W tym parku rozrywki znajdują się liczne restauracje, sklepy oraz miejsca pokazowe.

3. Disneyland

Disneyland czyli wyjątkowa atrakcja dla najmłodszych turystów zwiedzających Los Angeles oraz jego okolice. Jest to ogromna sieć parków rozrywki. Każda ze znajdujących się tam atrakcji została stworzona na podstawie pierwowzorów zawartych w produkcjach filmowych dla dzieci. Najmłodsi mogą tam podziwiać bohaterów ulubionych kreskówek takich jak na przykład Kaczor Donald czy Myszka Miki. Na pomysł stworzenia takiego oryginalnego parku rozrywki dla najmłodszych wpadł Walt Disney.

4. Aleja Gwiazd

Aleja Gwiazd w Los Angeles, ma podobny charakter jak takie miejsca w innych miastach. Dla niektórych turystów nie będzie to specjalną atrakcją, ale jeżeli ktoś jest miłośnikiem kina, to zdecydowanie aleję gwiazd powinien odwiedzić. Spotkać tu można ponad dwa i pół tysiąca pięcioramiennych gwiazd, które stanowią swoisty hołd dla znanych osobistości kina i telewizji. Ciekawostką może być to, że takimi gwiazdami na alei sławy może pochwalić się także kilkanaście fikcyjnych postaci filmowych.

5. Los Angeles County Museum of Art

Los Angeles County Museum of Art to prawdziwa gratka dla wszystkich pasjonatów sztuki. Jego siedziba położona jest na drodze łączącej centrum miasta z oceanami. Na cały kompleks składa się aż siedem budynków, a osoby odwiedzające muzeum mogą cieszyć oczy kolekcją złożoną z ponad stu tysięcy różnorodnych eksponatów.

6. Obserwatorium Griffitha

Obserwatorium Griffitha to wyjątkowy zabytek. Wybudowany został w pierwszej połowie ubiegłego wieku. Można w nim podziwiać chociażby bardzo nowoczesne planetarium. Dostępna jest także całościowa panorama miasta, a znajdujące się tam teleskopy mają charakter publiczny, co oznacza, że może z nich korzystać każdy chętny turysta.

7. Little Tokyo

Są takie miejsca na mapie wielkich aglomeracji miejskich, w których człowiek czuje się jakby przeniósł się na chwilę do innego państwa. Tak jest też w przypadku Los Angeles i Little Tokyo. Jest to jedna z trzech japońskich dzielnic znajdujących się na terenie tej aglomeracji. Człowiek spacerujący niewielkimi wąskimi ulicami ma wrażenie, jakby był w stolicy Japonii.

8. Santa Monica Pier

Santa Monica Pier to molo, które znajduje się na jednej z urokliwych kalifornijskich plaż w Los Angeles. Można je traktować jako punkt orientacyjny w mieście. Na molo to warto wybrać się o każdej porze dnia, choć nie ma co ukrywać że najbardziej urzekające widoki roztaczają się z niego zarówno o wschodzie jak i zachodzie słońca.

9. Griffith Park

Jeżeli ktoś będzie miał dosyć zgiełku wielkiego miasta i chociaż przez chwilę będzie chciał odetchnąć w otoczeniu zieleni, to koniecznie powinien wybrać się do Griffith Park. Jest to oaza w centrum aglomeracji miejskiej, w której można znaleźć liczne szlaki turystyczne zarówno te piesze jak i konne.

10. Runyon Canyon Park

Miłośnicy przepięknych krajobrazów również znajdą na terenie Los Angeles coś dla siebie. Wyjątkową propozycją dla osób lubiących długie wycieczki trekingowe będzie Runyon Canyon Park. Ten park krajobrazowy ma powierzchnię około 65 hektarów. Co ciekawe, po tym parku można chodzić także z psami. Milusińskie czworonogi będą z pewnością zadowolone z takiego spaceru.