10 najlepszych restauracji w Zawoji

Zawoja to najdłuższa wieś polska, która znajduje się w województwie małopolskim.

Ze względu na atrakcje turystyczne w postaci klasztorów, kościołów i skansenu, a także bliskość granicy ze Słowacją, miejsce to w sezonie odwiedza sporo turystów. Dlatego też znajduje się tutaj dobrze rozbudowana sieć różnorodnych restauracji.

Oto dziesięć najlepszych.

1. Pstrąg Zawojski

Pstrąg Zawojski to miejsce, które koniecznie powinni odwiedzić miłośnicy ryb. Znajduje się tutaj działająca od kilkudziesięciu lat hodowla ryb, dlatego też wszystkie dania są świeże i najwyższej jakości.

2. Karczma Zbójnicka

Karczma Zbójnicka to nastrojowy lokal, którego największą atrakcją są sycące zupy podawane w kociołkach. Ponadto warto skosztować ręcznie robionych pierogów serwowanych z cebulką.

3. Tabakowy Chodnik

Tabakowy Chodnik jest jedną z najpopularniejszych restauracji w Zawoi. Numerem jeden z karcie dań jest tutejszy Kotlet Babiogórski podawany z boczkiem i wędzonym serem, ale warto skosztować również kaszanki zapiekanej z kiszoną kapustą.

4. Bacówka na Hali

Bacówka na Hali barankowej to urokliwe miejsce, przypominające pocztówkę z nieistniejącej krainy. W środku na gości czekają pyszne sery owcze, a w sezonie również widok na pasące się stada.

5. Karczma Dzika Chata

Karczma Dzika Chata została odznaczona Certyfikatem Małopolskiej Trasy Smakoszy i to nie bez powodu. Tutejsze carpaccio z buraków i oscypka czy gulasz z dzika zostały docenione przez samą Magdę Gessler.

6. Karczma Zawojanka

Karczma Zawojanka uwodzi klimatycznym wystrojem, a przede wszystkim daniami kuchni regionalnej. Dominują tutaj sycące dania mięsne z dodatkami góralskich serów.

7. Mała Gastronomia

Mała Gastronomia to pizzeria, w której można skosztować włoskiej pizzy na cienkim cieście i w towarzystwie różnorodnych dodatków.

8. Kawiarnia | Naleśnikarnia | Pierogarnia „Ignacy Polański”

Kawiarnia | Naleśnikarnia | Pierogarnia „Ignacy Polański” specjalizuje się w wymienionych w nazwie potrawach, a więc naleśnikach i pierogach zarówno na słodko, jak i na słono. Miejsce świetnie sprawdzi się podczas wycieczek z małymi dziećmi.

9. Na Szlaku Zawoja

Na Szlaku Zawoja to uniwersalna restauracja, łącząca kuchnię polską i włoską. Pizza serwowana w lokalu cechuje się wysokiej jakości dodatkami, przez co dorównuje tradycyjnej pizzy neapolitańskiej.

10. Restauracja Jawor w Zawoi

Restauracja Jawor w Zawoi to niezwykle nastrojowe miejsce, które warto odwiedzić po zmroku, kiedy efektowne oświetlenie jeszcze bardziej podkreśla atmosferę. Karta dań zawiera popularne dania polskie, takie jak pierogi, pieczenie mięsne i sałatki dla wegetarian.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.