10 najlepszych restauracji w Toruniu

Toruń to miasto znajdujące się w północnej części Polski.

Dla wielu ludzi pierwszym skojarzenie z tym miejscem dotyczy wybitnego Mikołaja Kopernika. Inni kojarzą Toruń przede wszystkim z toruńskimi piernikami, które są przygotowywane według ściśle określonej receptury.

Miejsce z całą pewnością cieszy się długą i niesamowitą historią. Można tutaj również dobrze zjeść.

1. Restauracja „Widelec”

Restauracja „Widelec” to nowoczesny lokal, w którym można skosztować pysznych burgerów, ale również meksykańskich dań w postaci quesadelillas.

2. Chleb i Wino

Chleb i Wino to lokal znajdujący się w centralnej części starego miasta. Piękny wystrój to zaledwie namiastka tego, co nas czeka na miejscu. Lokal serwuje pizze, burgery, ale również fantastyczne sałatki.

3. Luizjana

Luizjana to połączenie kilku kultur. Lokal z niezwykłą pasją przygotowuje dania kuchni francuskiej, portugalskiej, hiszpańskiej czy karaibskiej. Każda potrawa jest przygotowywana z niezwykłą dokładnością i miłością do gotowania.

4. Karczma Gęsia Szyja

Karczma Gęsia Szyja to miejsce znane w Toruniu. Lokal serwuje rozmaite dania z kuchni polskiej w przepięknym i pysznym wydaniu. Warto również zwrócić uwagę na wspaniały wystrój tego miejsca.

5. Mistrz i Małgorzata

Mistrz i Małgorzata to prawdziwe arcydzieło na toruńskiej mapie kulinarnej. Lokal tworzy z miłości do gotowania. Mamy do czynienia z potrawami, które są doskonałymi połączeniami smakowymi i wizualnym majstersztykiem.

6. Pierogarnia Stary Młyn

Pierogarnia Stary Młyn to prawdziwy raj dla miłośników pierogów na różne sposoby. W tym przypadku mamy do czynienia z solidnymi i przede wszystkim pysznymi porcjami.

7. U Kucharzy

U Kucharzy to restauracja, która odznacza się przepysznym jedzeniem. Mamy tutaj do czynienia z kuchnią polską, choć nie brakuje również makaronów przygotowywanych na wzór włoskich rarytasów.

8. Bułka

Bułka to miejsce, w którym możemy załapać się na pyszne śniadanie lub lunch. Lokal serwuje głównie takie posiłki, choć trzeba przyznać, że każdy zestaw jest godny zainteresowania, a dania powstają z najlepszych składników.

9. Restauracja „Sznyt na Winklu”

Restauracja „Sznyt na Winklu” znajduje się nieopodal rynku. To wyjątkowe miejsce. Znajdziemy tutaj przede wszystkim smaki polskiej kuchni, choć w nietuzinkowym wydaniu.

10. Restauracja „Serce Gruzji”

Restauracja „Serce Gruzji” to raj dla entuzjastów gruzińskiej kuchni. Lokal serwuje tradycyjne pierożki, tj. chinkali i wiele innych gruzińskich przysmaków.

2/5 - (liczba ocen: 1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.