10 najlepszych restauracji w Pucku

Puck to miasto w województwie pomorskim leżące na Kaszubach w pobliżu ujścia Płutnicy do Zatoki Puckiej.

Atrakcyjna lokalizacja i rosnąca moda na Kaszuby sprawiły, że miasto to cieszy się w sezonie sporym zainteresowaniem ze strony turystów z całej Polski. Nie brakuje tutaj również świetnych restauarcji, w których warto zatrzymać się na obiad.

Poniżej znajduje się lista dziesięciu najlepszych.

1. Restauracja Pod Złotym Lwem

Restauracja Pod Złotym Lwem to pięknie urządzone wnętrze, w którym można zamówić dania kuchni europejskiej i polskiej. Wyraźnie zwraca się tutaj uwagę na jakość produktów oraz promowanie zdrowej kuchni.

2. Mąka i Woda

Mąka i Woda to nowoczesna pierogarnia, w której wybór dania nie jest łatwy. W karcie znajduje się długa lista najróżniejszych pierogów na słono i na słodko, a wszystkie podawane są w estetyczny sposób.

3. Nordowi Mol Restaurant

Nordowi Mol Restaurant specjalizuje się w kuchni środkowoeuropejskiej, dlatego też w karcie znajdują się zarówno dania mięsne, jak i pieczone ryby czy golonko i polędwiczki wieprzowe z sosem.

4. Strand Tawerna

Strand Tawerna zachwyca przestronną salą z wysokimi oknami, za którymi szumi Morze Bałtyckie. Warto skosztować tatara z tuńczyka, pieczonych ryb i włoskich makaronów.

5. Na MOLO

Na MOLO to miejsce, którego lokalizacja stanowi ogromny walor, zwłaszcza podczas romantycznych zachodów słońca. W karcie dań znajdują się dania kuchni śródziemnomorskiej, a więc pasty z owocami morza, ryby i sałatki, a także steki i dania mięsne.

6. U Bosmana

U Bosmana jest tradycyjną smażalnią ryb, w której można skosztować najróżniejszych gatunków ryb smażonych w panierce, serwowanych z surówkami i frytkami.

7. Nadmorska Restauracja

Nadmorska Restauracja to przestronne miejsce w klimacie nadmorskim, gdzie króluje kuchnia europejska i, oczywiście, ryby. Warto skosztować doskonałej pizzy na cienkim cieście, a także makaronów.

8. Bar Pomorza GDY-50

Bar Pomorza GDY-50 to raj dla wielbicieli ryb. Poza popularnymi w tych okolicach smażonymi rybami, wielką popularnością cieszy się tutejsza zupa rybna.

9. Skansen Rybacki Smażalnia Ryb

Skansen Rybacki Smażalnia Ryb to urokliwe miejsce w starym stylu, w którym pełno jest drobiazgów związanych z rybołówstwem i żeglarstwem. Turyści mogą tutaj nie tylko napawać się unikalną atmosferą, ale również bardzo dobrymi rybami smażonymi w panierce.

10. Beka

Beka to restauracja, która w atrakcyjny sposób serwuje regionalne i europejskie potrawy. Pieczony łosoś z zielonymi szparagami na makaronie w sosie z kiełkami, to nie tylko uczta dla podniebienia, ale również eksplozja barw na talerzu.

Oceń artykułDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.