10 najlepszych restauracji w Nowym Targu

Nowy Targ to miasto usytuowane w województwie małopolskim.

Leży dokładnie w miejscu, w którym zbiega się Biały i Czarny Dunajec, a zatem w centralnej części Kotliny Nowotarskiej.

To pięknie usytuowane miasto ma turystom sporo do zaoferowania również w kwestii gastronomicznej.

1. Karcma u Borzanka

Karcma u Borzanka to restauracja, w której każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Oprócz kremu borowikowego czy zupy cebulowej, można w tym miejscu delektować się pysznym korytkiem góralskim czy plackami po zbójnicku.

2. Tam Gdzie Zawsze

Pod tajemniczą nazwą Tam Gdzie Zawsze kryje się nowoczesne restauracja w Nowym Targu. Można powiedzieć, że burgery wołowe i drobiowe to specjalność miejsca, ale warto również skusić się na makaron .

3. Dziki Byk

Dziki Byk to restauracja, która zyskała pewnego rodzaju sławę w Nowym Targu i poza jego granicami. To miejsce, w którym można załapać się na pyszne śniadanie, choć warto wrócić tutaj w porze obiadowej na pysznego burgera czy wegetariańskiego devolaya.

4. Restauracja Absynt

Restauracja Absynt to jedno z tych miejsc, w którym gościła Magda Gessler, zmieniając lokal w miejsce z kuchnią na bardzo wysokim poziomie. Można powiedzieć, że obecnie każde danie w tym miejscu jest małym arcydziełem.

5. Jadłomania

Jadłomania to restauracja, do której po prostu warto zajrzeć. Lokal serwuje świetne dania obiadowe z tradycyjnej polskiej kuchni, ale również pizze czy szakszukę w wersji wegańskiej.

6. Góralsko Strawa

Góralsko Strawa serwuje pyszne i solidne porcje dań z wyraźną góralską nutą. Warto skosztować pysznych oscypków z żurawiną.

7. Villa Toscana

Villa Toscana to raj dla amatorów włoskich rarytasów. Wszystkie posiłki są przygotowywane ze świeżych składników. Warto skusić się na makaron lub risotto.

8. El Mariachi

El Mariachi to meksykańska restauracja ciesząca się rosnącą sławą. Na miejscu można i warto skosztować enchilady czy popularnych quesadillas.

9. Czarna Owca

Czarna Owca to wyjątkowe miejsce. Jest to przypuszczalnie największa restauracja wykonana z drewna. Poza polską kuchnią, można tutaj delektować się pysznymi langoszami i wybitną kwaśnicą.

10. Gool Gorce

Gool Gorce to miejsce, w którym małopolski smak króluje. Pyszny żurek na zakwasie i pierogi w różnych wydaniach to coś, czym nie pogardzi żaden gość.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.