10 Najlepszych Restauracji w Krynicy Zdrój

Krynica Zdrój to średniej wielkości miasto usytuowane w województwie małopolskim.

Zasłynęła przede wszystkim ze względu na obecność leczniczych źródeł, które sprawiły, że miasto stało się ulubioną destynacją kuracjuszy.

Niemniej, to również świetne miejsce dla osób, które uwielbiają kosztować nowych smaków

1. Karczma u Walusia

Karczma u Walusia to dosyć popularne miejsce w Krynicy. Z całą pewnością jest to lokal, który zaspokoi potrzeby najbardziej wymagających smakoszy. Lokal serwuje wybitne burgery, choć warto również skusić się na deser.

2. Restauracja Dwóch Świętych

Restauracja Dwóch Świętych to miejsce, w którym polska kuchnia ma najwięcej do powiedzenia. Regionalne specjały, ale również dania mięsne i rybne to coś, czym zachwyci się nawet najbardziej wymagający gość. Lokal serwuje również potrawy wegetariańskie.

3. Karczma Cichy Kącik

Karczma Cichy Kącik to miejsce, które prosperuje od dziesięcioleci. Niewielkie modyfikacje nie wpłynęły na doskonałą jakość jedzenia. Lokal słynie z serwowania regionalnych przysmaków.

4. CristalPatio

CristalPatio to ekskluzywne miejsce dla miłośników jedzenia w najlepszym wydaniu. W lokalu można skosztować pysznej pizzy, aczkolwiek warto również skupić się na regionalnych daniach. Na uwagę zasługuje kwaśnica krynicka.

5. Karczma Łemkowska

Karczma Łemkowska to przytulny wystrój wnętrza, a także jedne z najlepszych pierogów w okolicy. Warto również rozważyć zamówienie tutejszych gołąbków z kapusty. Niebo w gębie!

6. Gospoda u Krakowiaka

Gospoda u Krakowiaka to miejsce jedyne w swoim rodzaju. W lokalu króluje kuchnia staropolska. Można wobec tego załapać się na pyszne dania, które są przygotowywane według wieloletnich receptur.

7. Restauracja Domek

Restauracja Domek w Dolinie to polskie smaki i regionalna nuta. Warto skusić się na wspaniały ser grillowany redykołka czy smażonego pstrąga.

8. Restauracja Pod Zieloną Górką

Restauracja Pod Zieloną Górką to miejsce o wspaniałym wystroju. Poza pięknym wnętrzem lokal serwuje również solidne porcje polskich smaków.

9. Karczma Góralska

Karczma Góralska z pewnością spełni oczekiwania miłośników góralskich rarytasów. Miejsce cieszy się bardzo dobrą renomą i pysznym jedzeniem.

10. Gospoda na Jaworzynie Krynickiej

Gospoda na Jaworzynie Krynickiej to raj dla osób unikających mięsa. To lokal, który specjalizuje się w serwowaniu potraw wegetariańskich oraz wwgańskich.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.