10 najlepszych restauracji w Kołobrzegu

Kołobrzeg kojarzy się przede wszystkim z nadmorskim letnim wypoczynkiem i sporą ilością smażalni ryb.

Nic w tym dziwnego, ponieważ świeże ryby to coś, czego faktycznie można uświadczyć w tym wyjątkowym mieście.

Niemniej, pod względem kulinarnym Kołobrzeg ma do zaoferowania znacznie więcej.

1. Taverna Vikingów

Taverna Vikingów to lokal, w którym serwowane są dania pyszne i sycące. Specjalnością restauracji są doskonałej jakości burgery podawane z frytkami i sałatkami.

2. Restauracja Zakątek

Restauracja Zakątek to znane i lubiane miejsce w Kołobrzegu. Lokal serwuje kuchnię europejską. Warto skosztować łososia z grilla i pysznego kremu pomidorowego.

3. Pieprz i chili

Pieprz i chili to kwintesencja śródziemnomorskiej kuchni w centrum Kołobrzegu. To jedno z tych miejsc, w których można skosztować doskonale przygotowany creme brulee, choć na uwagę zasługują również tatar ze śledzia czy owoce morza.

4. Mikado Promenada

Mikado Promenada to z całą pewnością miejsce, które warto odwiedzić, będąc w Kołobrzegu. Lokal serwuje pyszną rybę, ale również pizze i makarony w przepięknym i pysznym wydaniu.

5. Wiejska Chata u Beaty

Wiejska Chata u Beaty serwuje kuchnię polską. Można się w tym miejscu załapać na przepyszne domowe obiady. Na uwagę zasługują jedne z najlepszych w okolicy pierogów.

6. Restauracja pod Winogronami

Restauracja pod Winogronami oferuje smaki polskiej kuchni w unikatowym wydaniu. Warto zwrócić uwagę na tatar z łososia czy befsztyk tatarki. Restauracja regularnie promuje nowe dania pojawiające się w karcie dań.

7. Pizzeria Tenisówka

Pizzeria Tenisówka to miejsce znane i lubiane. Lokal serwuje świetną pizzę w przystępnych cenach.

8. Wichłacz GrillHouse

Wichłacz GrillHouse to miejsce, które funkcjonuje w Kołobrzegu od lat. Lokal serwuje pyszne dania grillowane. Warto skusić się na doskonałą pierś z kaczki czy gulasz z dziczyzny.

9. Restauracja Szalonego Greka

Restauracja Szalonego Greka to przede wszystkim możliwość rozkoszowania się greckimi rarytasami bez konieczności wyjazdu do tego wspaniałego kraju. Lokal serwuje mięsa przygotowywane według greckich receptur, ale również świetnej jakości owoce morza.

10. Restauracja Pirania

Restauracja Pirania to doskonały wybór dla osób, które uwielbiają rybne dania i nie wyobrażają sobie pobytu w Kołobrzegu bez delektowania się takowymi.

3.7/5 - (liczba ocen: 9)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.