10 najlepszych restauracji w Gliwicach

Gliwice to dosyć istotne miasto z perspektywy Górnego Śląska.

To jedno z najstarszych śląskich miast, które w gruncie rzeczy ma sporo do zaoferowania.

Na uwagę zasługuje przepiękna architektura, ale również sporo interesujących punktów gastronomicznych.

1. MOMO Restaurant & Wine Gliwice

MOMO Restaurant & Wine Gliwice to ekskluzywny lokal, który zachwyci nawet najbardziej wymagających gości. Trzeba przyznać, że restauracja ma wyrobiony styl, którego nie sposób pomylić z czymkolwiek innym. Niezwykłe połączenia smakowe sprawiają, że to jedna z lepszych restauracji w całym mieście.

2. Dobry Zbeer

Dobry Zbeer to lokal, do którego można udać się z małymi dziećmi bez obaw, że nie znajdą czegoś dla siebie. Restauracja serwuje rewelacyjne zdrowe burgery, ale również świetne przekąski na słodko.

3. La Perla Ristorante

La Perla Ristorante to przede wszystkim włoskie smaki. Nie oznacza to jednak, że zjemy na miejscu wyłącznie pizzę. Lokal serwuje również wyjątkowo dobre owoce morza.

4. Restauracja Portowa

Restauracja Portowa to miejsce, w którym warto się zatrzymać, by posmakować przepysznej śląskiej kuchni w najlepszym wydaniu i z europejską nutą. Warto skosztować chrzanowego łososia z miodem oraz chilli.

5. Zdrowa Krowa

Zdrowa Krowa serwuje legendarne już w tym regionie burgery. Warto jednak zwrócić uwagę również na steki oraz świeże sałaty.

6. Skrzydlatego Byka

Miłośnicy burgerów powinni również udać się do Skrzydlatego Byka. Właściciele stawiają na odważne eksperymenty. Można wobec tego załapać się na świątecznego burgera z dodatkiem pieczonego jabłka.

7. Restauracja Regionalna

Restauracja Regionalna to jedno z tych miejsc, które doczekało się nagród w postaci Orła Gastronomii. Lokal stawia na regionalne przysmaki w unikatowym wydaniu.

8. Saluto

Saluto w Gliwicach to pizzeria, która odznacza się wysoką jakością produktów i doskonałą obsługą. Wnętrze jest przyjazne i zachęca do częstych odwiedzin.

9. Dobra Kasza Nasza

Dobra Kasza Nasza to przede wszystkim potrawy bazujące na zdrowej i pożywnej kaszy. Wbrew pozorom można liczyć na różnorodność i potrawy, od których nie sposób się oderwać.

10. Moja Gruzja

Moja Gruzja to lokal w Gliwicach, do którego powinni wybrać się wszyscy miłośnicy kuchni gruzińskiej. Niezwykłe chinkali i chaczapuri sprawiają, że z chęcią wrócimy po więcej.

4.5/5 - (liczba ocen: 2)Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.