Ciekawostki

10 Najlepszych Restauracji w Darłówku 🍛

fot. Jerzyjan1 / Wikipedia

Darłówko to wyjątkowe turystyczno-wypoczynkowe miejsce.

Jest nadmorską częścią Darłowa i miejscem ukochanym przez turystów z różnych stron Polski.

To również miejsce, w którym można znaleźć sporo miejsc z rozmaitą kuchnią.

1. ATOL

ATOL to smażalnia ryb. Lokal znajduje się w uroczym otoczeniu kwiatów i powiewu nadmorskiego powietrza. Miłośnicy pysznie przygotowanej ryby z całą pewnością powinni udać się w to miejsce.

2. Fiszka

Fiszka jest kolejną smażalnią w Darłówku. Poza pysznie przygotowaną rybą lokal oferuje także frytki.

3. Tawerna Bałtycka

Tawerna Bałtycka to klimatyczna restauracja. Królują świeże ryby podawane na różne sposoby. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by uraczyć się pysznym bograczem lub proponowaną zupą dnia.

4. Restauracja Stały Ląd

Restauracja Stały Ląd znajduje się w centralnej części Darłówka, a zatem przy głównym deptaku. Lokal cieszy się doskonałą opinią, a goście zachwycają się potrawami szefa kuchni. Warto skosztować smażonego dorsza, choć na uwagę zasługuje również znakomity placek po węgiersku.

5. Casa Nostra Ristorante e Pizzeria

Casa Nostra Ristorante e Pizzeria to wyjątkowo doskonały pomysł dla zwolenników włoskiej kuchni. Przepiękny ceglany wystrój to tylko początek. Lokal serwuje bardzo dobrą pizzę i pyszne makarony.

6. Brasserie LIDO

Brasserie LIDO to wykwintna restauracja, w której można skosztować pysznej polędwicy z dorsza, halibuta czy policzków wołowych. Miejsce, które z pewnością zachwyci także entuzjastów owoców morza.

7. Restauracja Altana

Restauracja Altana to miejsce, w którym każdy ma szansę znaleźć coś dla siebie. Na uwagę zasługuje pyszna smażona ryba w panierce. Lokal serwuje bardzo solidne porcje w przystępnych cenach.

8. Bozza Resto&Bar

Bozza Resto&Bar serwuje rarytasy stricte włoskie, choć warto skosztować zupy rybnej podawanej z warzywami. W lokalu można zjeść również makarony oraz pizzę z pieca.

9. Tivoli

Tivoli to kolejne miejsce na mapie Darłówka, w którym króluje przede wszystkim włoska kuchnia. Dla miłośników pizzy będzie to istny raj na ziemi. Warto zwrócić uwagę również na włoskie makarony.

10. Restauracja Pod Żaglami

Restauracja Pod Żaglami to przede wszystkim wyjątkowe połączenia smaków. Zdecydowanie warto spróbować łososia w miodzie i sezamie.