10 najlepszych restauracji w Białowieży

Na wstępie kilka słów o miejscowości Białowieża.

Białowieża to duża wieś, znajduje się ona na polanie przy Puszczy Białowieskiej. Na początku miejscowość ta była zwykła osada. Przy sprzyjających warunkach wieś ta mogła przetrwać do dziś. Poprzez urodzaj warunki do życia, które spełniały wszystkie wymagania.

Zazwyczaj złe warunki, brak urodzaju powodowały, że osady wyludniały się, a ludzie wędrowali dalej, za lepszym życiem.
Luftwaffe podczas I wojny światowej zbombardował Białowieżę. Zniszczenia dotknęły też Cerkiew Świętej Mikołaja.

Lista restauracji:

1. Restauracja Stoczek 1929
2. Restauracja Carska
3. Restauracja Pokusa
4. Restauracja Gospoda Pod Żubrem
5. Restauracja Żubrówka
6. Restauracja Babushka Bistro Białowieża
7. Restauracja Bar Leśna Dziupla
8. Restauracja Bar Biesiada
9. Restauracja Zajazd Myśliwski U Kolarza
10. Restauracja Pizzeria Siciliana

Trzy wspaniałe perły z lamusa.

Restauracje, jak marzenie Stoczek 1929, Carska i Pokusa. Wyszykowane, spełniają najbardziej wyrachowane kryteria i standardy. Pierwsza z wyżej wymienionych restauracji, bajkowa. Dania, jak z najbardziej ekskluzywnego amerykańskiego katalogu.

Złota ręka kucharza widoczna gołym okiem na potrawach. Wszystko elegancko podawane, w najznakomitszy sposób. Jedzenie, obsługa, wartość cen posiłków oraz atmosfera na piątkę.

Kolejna z restauracji Carska, styl arystokratyczny, czy też burżuazyjny. Nietypowy wystrój, fikuśne meble, elementy zastawy, stoły przybrane dekoracyjnymi dodatkami. W tym desery lodowe, dania na ciepło, wręcz kunszt mistrzostwa. Fach kucharza pozwala delektować się arcydziełami kulinarnymi.

Ostatnia z pierwszej trójki, restauracja Pokusa. Kuchnia, jaka tu zawitała to menu europejskie, polskie i wschodnioeuropejskie, oraz środkowoeuropejskie. Ceny tu wahają się od 20 złotych w wzwyż. A wszystkie funkcje można by zaliczyć na piątkę. Od jadła, po miłą atmosferę, obsługę i cennik.

Wspaniały obiekt.

Gospoda Pod Żubrem oraz Żubrówka to kolejne dwie sensacyjne restauracje. Wszystko wyśmienite, przystrojone. Wystrój banalny, do szykowany.
Babushka Bistro to wspaniały, zadbany w każdym calu obiekt. Jego zewnętrzna strona aż sama mówi za wszystko.

Wieczór przy świetle, na łonie natury, na świeżym powietrzu. Wszystko inaczej smakuje, apetyt przychodzi sam. Tradycyjne dania, tradycyjne placki, pierogi i polskie piwo. Nie zabraknie frytek, naleśników, zup i świeżej kraszonej cebulki. Wszystko czyste, zadbane, podane, jak na dłoni.

Restauracje na fali.

Bar Leśna dziupla oraz bar Biesiada to prezentacja typowych dań, jak na bary przystało. Ciepłe, super przygotowane dania typowo polskie. Od pierogów, po placki, dania smażone i z dodatkiem świeżych surówek, z marchewki, czy też białej kapusty.

Zajazd Myśliwski U Kolarza oraz Pizzeria Siciliana. Te dwa punkty gastronomiczne zamykają pierwszą 10 jednych z najlepszych. Pierwszy z nich ma wystrój typowo myśliwski. A drugi to dania włoskie, jak pizza różnymi dodatkami.

2.2/5 - (liczba ocen: 4)Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.