Polska

10 najlepszych atrakcji w Murzasichle

Mateusz Giełczyński

Murzasichle to niewielka wieś usytuowana na Podhalu, a dokładniej w województwie małopolskim.

Miejscowość jest zamieszkana przez zaledwie 1415 osób, a zatem nie jest miejscem zatłoczonym.

Niemniej, jest doskonałą propozycją dla rodziców, którzy poszukują idealnego miejsca na wypoczynek z małym lub nieco starszym dzieckiem.

1. Ośrodek narciarski Hajduk

Jedną z najważniejszych atrakcji tej niewielkiej miejscowości jest słynny ośrodek narciarski Hajduk. To idealne miejsce dla miłośników sportów zimowych oraz młodych wczasowiczów, którzy w tej materii stawiają dopiero pierwsze kroki.

2. Murzasichle-Ski

Warto również zwrócić uwagę na wyjątkową stację narciarską Murzasichle-Ski. Na miejscu mamy do dyspozycji aż pięć wyciągów narciarskich.

3. Sezon zimowym

Zwłaszcza w sezonie zimowym warto udać się do Murzasichle wraz z dziećmi. To pora fantastycznych kuligów z prawdziwym zaprzęgiem, a zatem szansa na wspaniałą przygodę.

4. Park linowy

Dzieci z pewnością docenią potencjał drzemiący we wspaniale zorganizowanym parku linowym. Park został zaprojektowany z myślą o dzieciach oraz dorosłych, dlatego mamy do czynienia z dwiema trasami o różnych stopniach trudności.

5. Lodowisko

Również w Murzasichle będziemy mogli udać się na wspaniałe lodowisko, znajdujące się w cudownym otoczeniu słynnej stacji narciarskiej.

6. Lodowisko Hajduk

Lodowisko Hajduk jest z kolei atrakcją, która zachwyci spragnionych górskich widoków rodziców. Lodowisko jest sztucznie mrożone, ale zarazem doskonale oświetlone. To wyjątkowo pięknie usytuowane lodowisko, dlatego warto się tutaj udać nie tylko w celu jeżdżenia, ale również podziwiania przepięknych widoków.

7. Nauka jazdy na nartach

Murzasichle oferuje również naukę jazdy na nartach. Szkoła narciarska Budzowy Wierch to świetny sposób na zaszczepienie w naszych dzieciach nowych pasji.

8.Ogniska

Warto zdecydować się na zorganizowane ogniska bez względu na porę roku. To doskonały sposób na odpoczynek w przytulnej scenerii i możliwość delektowania się pięknym otoczeniem z pysznym jedzeniem pod ręką.

9. Szlaki górskie

W okolicy Murzasichla znajdziemy sporo interesujących szlaków górskich, które mogą być alternatywą na letni wypad.

10. Muzeum Misiów

Niedaleko Murzasichla, w Zakopanem, znajduje się słynne Muzeum Misiów. Dla rodzin, które natknęły się na niezbyt sprzyjające warunki pogodowe muzeum w takim wydaniu może być świetną alternatywą na wspólnie spędzony dzień.