Ciekawostki

10 najlepszych atrakcji w Czorsztynie

Czorsztyn to jedno z najciekawszych miejsc regionu nowotarskiego.

Położony na pograniczu Pienin i Gorców u podnóża Zamku Czorsztyńskiego, blisko drogi do Nowego targu, oferuje przede wszystkim atrakcje regionalne i turystyczne.

1. Szlaki turystyczne

Bogaty wybór szlaków turystycznych. Wszystkie znakowane i dostosowane do różnego stopnia trudności prowadzą przez najciekawsze miejsca. Raj dla turystów górskich i nie tylko. Warto wziąć aparat fotograficzny, bo widoki są zniewalające.

2. Trasy narciarstwa zjazdowego i biegowego

Trasy narciarstwa zjazdowego i biegowego w zimie stają się największą atrakcją dla miłośników sportów zimowych. Rozrywka dla osób w każdym wieku. Możesz nie zabierać sprzętu, bo wypożyczalnie znajdziesz na każdym kroku.

3. Przystanie kajakowe

Przystanie kajakowe i tory wodne dla kajakarzy górskich to atrakcja dla osób, które uwielbiają przygodę i ekstremalne wyczyny. Nie zabraknie tu okazji do wypraw z dreszczykiem emocji.

4. Sporty ekstremalne

Miejsce sportów ekstremalnych jak na przykład loty paralotnią. Ze szczytów i można uprawiać również loty szybowcowe i loty balonem. Rozrywka dla odważnych.

5. Trzy Korony

fot. Jerzy Opioła | Wikipedia

Trzy Korony to jeden z najwyższych szczytów Pienin. Można ze specjalnego tarasu na Okrąglicy zobaczyć niesamowite krajobrazy i zrobić rewelacyjne zdjęcia. To najlepsze miejsce widokowe.

6. Spływ Dunajcem

Spływ Dunajcem na tratwie kierowanej przez flisaków to niekwestionowana największa atrakcja Czorsztyna i niezapomniane przeżycia . Przed oczyma przesuwają się zaskakujące obrazy pienińskich formacji górskich. W czasie spływu flisacką tratwą wiele emocji przyprawiających o bicie serca.

7. Jezioro Czorsztyńskie

Jezioro Czorsztyńskie. Sztuczny zbiornik u stóp Pienin. Atrakcyjne miejsce wypoczynku i podziwianie piękna regionu. Można tu także popływać statkiem lub gondolą.

8. Zamek w Czorsztynie

Zamek w Czorsztynie to atrakcja dla każdego. Zbudowany w XV wieku góruje nad okolicą swoją monumentalną bryłą. Wiążą się z nim liczne legendy o zbójnikach, rycerzu i dziewczynie uwięzionej przez pana zamku.

9. Zapora w Niedzicy

Zapora w Niedzicy to najmłodsza zapora na Dunajcu. Ukończono ją w 1997 roku. Przeciw jej budowie protestowały organizacje ekologiczne. Warto zobaczyć ten obiekt wysokości 56 metrów i długości 404 metry. Nadal budzi kontrowersje.

10. Zamek w Niedzicy

Zamek w Niedzicy z XIV wieku, strzegący niegdyś granicy węgierskiej. Obszerne komnaty i bardzo ciekawa wozownia. Budzi wspomnienia o tatrzańskich zbójnikach.