Ciekawostki

10 najlepszych atrakcji dla dzieci w Neapolu

Neapol, czyli stolica Kampanii, to największe miasto na południu Włoch.

Kojarzy się przede wszystkim z pobliskimi Pompejami, Zatoką Neapolitańską i Wezuwiuszem, a także doskonałą pizzą i mozzarellą. W mieście znajdzie się jednak sporo atrakcji dla najmłodszych turystów.

Oto kilka z nich.

1. Ospedale delle bambole

Ospedale delle bambole to szpital dla lalek znajdujący się w ścisłym centrum miasta. Instytucja ta działa bez przerwy od XIX wieku i zachwyca nie tylko małe dziewczynki, ale również dorosłych. Wizyta w tej nietypowej klinice sprawia, że zaczynamy bardziej zastanawiać się nad stanem otaczających nas przedmiotów.

2. Via San Gregorio Armeno

Via San Gregorio Armeno to miejsce, w którym żyją i tworzą włoscy rzemieślnicy tworzący szopki bożenarodzeniowe. Ulica na całej długości wypełniona jest realistycznymi szopkami, w których niektóre elementy są ruchome. Całość robi ogromne wrażenie i jest niezwykle klimatyczna.

3. Neapol Pompeje

Znajdujące się w pobliżu Neapolu Pompeje to podróż do odleglej przeszłości, którą z pewnością docenią mali miłośnicy historii. Unicestwione w 79 roku miasto stanowi dziś otwarte muzeum, w którym można dowiedzieć się sporo o codzienności w starożytności.

4. Napoli Sotterranea

Napoli Sotterranea to podziemne korytarze pod Neapolem, które z pewnością zachwycą dzieci lubiące zagadki i historię. Spacer budzi wiele emocji i atakuje wyobraźnię.

5. Pizzeria

W Neapolu znajdzie się sporo pizzerii, które serwują doskonałą margheritę. To właśnie w tym miejscu powstała słynna pizza, mająca imitować barwy flagi włoskiej. Bazylia reprezentowała kolor zielony, pomidor czerwień, a mozzarella biel.

6. Casa Infante na via Toledo

Casa Infante na via Toledo 258 to miejsce, które zachwyci dzieci efektownymi i przepysznymi deserami. Serwuje się tutaj tradycyjne lody rzemieślnicze, a także mascarpone ze skórką pomarańczową w kruchym cieście.

7. Metro

Metro w Neapolu ma swoje plusy i minusy, ale niewątpliwą atrakcją, zwłaszcza dla dzieci, jest tutaj słynna stacja Toledo. Wykonana na niej mozaika wraz z oświetleniem sprawiają wrażenie gwiezdnego firmamentu.

8. Zatokę Neapolitańską

Warto zabrać pociechy na jeden z wielu punktów widokowych w Neapolu, z których rozpościera się zachwycający widok na Zatokę Neapolitańską i Wezuwiusza. To właśnie ten widok najczęściej przedstawiany jest na pocztówkach i pamiątkach z miasta.

9. Amalfi

Znajdujące się w pobliżu Neapolu Amalfi to wybrzeże, które zachwyca domkami w pastelowych kolorach. Zachwyci nie tylko dzieci, ale również dorosłych. to urokliwe miejsce, pełne wąskich uliczek, grajków i aktorów z marionetkami, to wyjątkowe szansa na udany rodzinny spacer.

10. Cimitero della Fontanelle

Starsze dzieci z pewnością będą zachwycone mroczną aurą Cimitero della Fontanelle. Ta niezwykła kaplica wypełniona jest czaszkami i kośćmi ofiar dżumy i cholery z XVII wieku.