Ciekawostki

10 najlepszych atrakcji dla dzieci w Dakota Północna

Dakota Północna jest stanem położonym na północy Stanów Zjednoczonych, przy granicy z Kanadą.

Stan ten znajduje się głównie na obszarze wyżynnym, z urodzajnymi glebami. Rzeki przepływające przez ten stan to Missouri oraz Red River. Na terenie tego stanu znajduje się aż 18 parków stanowych. Jest to także rejon przyjazny dzieciom i oferuje im wiele atrakcji.

Do najchętniej odwiedzanych miejsc w stanie Północna Dakota należą takie miejsca jak:

1. Grand Forks

Grand Forks, które jest miastem położonym nad rzeką Red River. W okolicy jest zlokalizowana główna baza strategicznych sił jądrowych amerykańskich sił powietrznych, gdzie zgromadzono wielogłowicowe pociski balistyczne.

2. Ralph Engelstad Arena

Ralph Engelstad Arena, która znajduje się na terenie kampusu Uniwersytetu Dakoty Północnej w Grand Forks w Północnej Dakocie. To tutaj rozgrywane są mecze hokeja na lodzie mężczyzn UND.

3. Muzeum Sztuki Północnej Dakoty

Muzeum Sztuki Północnej Dakoty, które umieszczono na terenie kampusu University of North Dakota w Grand Forks w Północnej Dakocie. Jest to prywatna instytucja non-profit. Na miejscu można zobaczyć trzy galerie wystawiennicze, salę informacji wideo oraz kawiarnię i sklep z pamiątkami.

4. Frontier Village

Frontier Village w Jamestown, gdzie znajduje się największy na świecie pomnik Buffalo, czyli rzeźba amerykańskiego żubra z Jamestown.

5. Park Narodowy Teodora Roosevelta

Park Narodowy Teodora Roosevelta, który został utworzony w 1978 roku na powierzchni 285 kilometrów kwadratowych. Swoim zasięgiem obejmuje aż trzy różnorodne obszary, w tym typowe krajobrazy prerii, strome wzgórza i równiny porośnięte lasem iglastym.

6. Peaceful Valley Ranch

Peaceful Valley Ranch, które znajduje się na terenie Parku Narodowego Teodora Roosevelta. Charakteryzuje się późno wiktoriańską architekturą i zostało wpisane w Krajowym Rejestrze miejsc o znaczeniu historycznym w 1994 roku.

7. Red River Zoo w Fargo

Red River Zoo w Fargo. Początkowo zostało otwarte tylko 8 akrów zoo w 1999 roku. Zatwierdzono działalność zoo przez Stowarzyszenie Ogrodów Zoologicznych i Akwariów w 2006 roku. Obecnie powierzchnia zoo to 13.35 ha i można w nim obejrzeć 85 gatunków zwierząt.

8. Muzeum Lotnictwa Fargo

Muzeum Lotnictwa Fargo, które jest umiejscowione na międzynarodowym lotnisku Hector. Można w nim obejrzeć wiele historycznych samolotów oraz replikę ulotki braci Wright.

9. Fargodome

Fargodome to kryty stadion lekkoatletyczny na terenie kampusu Uniwersytetu Stanowego Dakoty Północnej.

10. Fort Abraham Lincoln

Fort Abraham Lincoln, który jest dawnym posterunkiem wojskowym, a obecnie pełni rolę parku stanowego. Znajdują się tutaj budowle typowe dla Indian z plemienia Mandanów, którzy wznosili zaokrąglone budowle ziemne.