Polska

10 Intrygujących atrakcji nad Polskim Morzem

fot. Nikater / Wikipedia

Szukasz sprawdzonych atrakcji nad polskim morzem, które dostarczą Ci wspaniałych wrażeń? Sprawdź naszą listę i wybierz się do wyjątkowych miejsc nad wybrzeżem.

1. Mini Zoo – Zwierzaki Nad Potokiem w Żukczynie

Mini Zoo znajduje się blisko Gdańska. Można tutaj przyjechać całą rodziną. Obiekt oferuje również możliwość organizacji imprez plenerowych i okolicznościowych: zabaw, festynów, biesiad, czy organizacji urodzin, ognisk. Mini zoo otwarte jest od czwartku do niedzieli od 10 do 17.

Interaktywne Zoo „Zwierzaki Nad Potokiem” znajduje się w Żukczynie koło Gdańska. To miejsce, w którym dzieci mają okazję poznać, dotknąć, nakarmić i pogłaskać wiele gatunków oswojonych zwierzaków. Dzieci po prostu uwielbiają karmienie zwierząt. Są tutaj bardzo dobre warunki do wypoczynku dla całych rodzin.

Wiele mieszkańców Mini Zoo urodziło się i wychowało wśród ludzi. Lubią kontakt z dziećmi, uwielbiają się przytulać i być głaskane. W soboty i niedziele rozpalane jest ognisko dla wszystkich gości. Na miejsce można przywieźć własny prowiant lub zakupić kawę i kiełbaski z pieczywem w Food Trucku.

Zaletą tego obiektu jest parking pośrodku mini zoo, dzięki czemu mamy stały dostęp do rzeczy z samochodu. Na wyspie pośrodku stawu znajduje się altana gdzie w razie czego można schować się przed deszczem. Dzieci po prostu uwielbiają karmienie zwierząt. Są tutaj bardzo dobre warunki do wypoczynku podczas pobytu. Mini Zoo jest świetną atrakcją dla dzieci. Są tutaj: kucyki, emu, egzotyczne ptaki, daniele, kozy, świnki, owieczki, pawie i wiele innych. Emu – Nandi i Tośka skradną Wasze serce.

Większość zwierząt jest oswojona. Można podejść, karmić.

Specjalne atrakcje:

  • Interakcja z różnorodnymi zwierzętami takimi jak alpaki, kucyki, majestatyczne strusie, urocze krówki, daniele, emu, lamy oraz inne stworzenia.
  • Możliwość doświadczenia jazdy na kucyku w soboty i niedziele w godzinach od 11 do 15.
  • Obserwacja egzotycznych gatunków ptaków, w tym kolorowych papug i eleganckich pawich.
  • Możliwość wzięcia na ręce króliczka lub świnki morskiej po prostu prosząc o to personel.
  • Zachwycanie się codziennym życiem zwierząt takich jak nutrie, świnki wietnamskie, kangurki i chińskie mundżaki.
  • Dostęp do klasycznego ciągnika, na którym najmłodsi mogą usiąść.
  • Zabawki dla dzieci do użytku, w tym koparki, samochodziki i mini ciągniki.
  • Przestronny, otwarty teren, który umożliwia organizację pikników.
  • Leżaczki dostępne do wypoczynku.

Jeśli chodzi o alpaki, to są one bardzo spokojne. Na życzenie można dostać za darmo kubek do karmienia różnych zwierząt. Można alpaki nakarmić przysmakiem z ręki. Fajnie jest alpaki przytulać i robić sobie z nimi zdjęcia.

Dojazd autobusami z Gdańska, Pruszcza Gdańskiego, Starogardu Gdańskiego: 400, 401, 443, 445, 447, 884, 850. Do najbliższego przystanku autobusowego 4 minuty pieszo. Adres: Nad Potokiem 5, Żukczyn

2. Latarnią morska

Latarnią morska w Ustce. Wyjątkowe miejsce, tuż przy plaży w Ustce, które trzeba zobaczyć. Z tarasu widokowego, rozpościera się widok na cumujące statki.

3. Centrum Słowian i Wikingów

Centrum Słowian i Wikingów Wolin. Jedyne takie miejsce w okolicy, które przepełnione jest atrakcjami. Prócz obejrzenia licznych rekwizyty, można przepłynąć się oryginalnym statkiem lub spróbować własnych sił, wykonując pracę, które kiedyś wykonywali Słowianie.

4. Rejs statkiem wycieczkowym

Rejs statkiem wycieczkowym. Z Gdańska do Sopotu organizowane są rejsy wycieczkowe. W traktacie wycieczki, przewodnik opowiada informacje na temat najsłynniejszych miejsc na terenie trasy wycieczkowej.

5. Plaża Stogi

Plaża Stogi Gdańsk. Szeroka, piaszczysta plaża, tuż koło pięknych wydm. Miejsce jest dość oddalone od centrum, dzięki czemu nie jest tu aż tyle turystów. Można wypocząć w spokoju, lub pospacerować wzdłuż wydm.

6. Jarmark Dominikański

Jarmark Dominikański. Na najdłuższej ulicy w Gdańsku, corocznie organizowany jest wyjątkowy jarmark, na którym można zakupić wiele ciekawych, oryginalnych produktów, w tym regionalnych. Jarmark cieszy się ogromną popularnością, dlatego traktowana jest jako atrakcja.

7. Krzywy Domek

Krzywy Domek w Sopocie. Tuż przy najsłynniejsze ulicy Sopotu, Monte Cassino, znajduje się oryginalny, krzywy domek. Zlokalizowane są w nim sklepy oraz kawiarnię. Wyjątkowe wnętrze sprawia, że turyści chętnie odwiedzają to miejsce.

8. Molo

Molo w Sopocie. Jedno z największych, drewnianych tarasów spacerowych, znajdujących się nad polskim morzem. Na końcu Molo, znajduje się przystań.

9. Muzeum figur woskowych

Muzeum figur woskowych w Kołobrzegu. Oryginalne muzeum, które skupia podobizny najsłynniejszych osób i postaci z ulubionych bajek. Doskonale wykonanie sprawia, że można poczuć się jak na prawdziwym spotkaniu ze sławną osobą.

10. Fokarium

Fokarium na Helu. To jedyne miejsce, w którym z bliska można podziwiać te wyjątkowe zwierzęta. Podczas odwiedzin, można zaobserwować zachowania fok, poznać ich zwyczaje oraz poznać sposób karmienia. Warto zajrzeć tam będąc na Helu.