Ciekawostki

10 intrygujących atrakcji dla dzieci w Brennie

Brenna to niewielka wieś znajdująca się w województwie śląskim, choć można powiedzieć, że w ogóle nie kojarzy się z powszechnie istniejącym przekonaniu o Śląsku.

To spokojna miejscowość, która sprawi wiele przyjemności osobom poszukującym spokojnego miejsca na wypoczynek rodzinny.

1. Wypoczynek rodzinny

Wypoczynek rodzinny uda się wyłącznie wtedy, kiedy pociechy będą mogły zanurzyć się w świat przyjemności. Brenna to miejsce, w którym nie brak atrakcji na wolnym powietrzu. Do najciekawszych należą place zabaw oraz wyjątkowy Park Turystyki z placem rekreacyjnym, w którym dzieci będą mogły popisać się sprawnością fizyczną.

2. Lodowisko

W sezonie zimowym warto udać się na lodowisko. Miejsce przyciąga cała rzesze dzieci oraz dorosłych. Jest również usytuowane w malowniczej okolicy.

3. Koziej Zagrody

Mali miłośnicy zwierząt powinni udać się do Koziej Zagrody. Można tutaj podziwiać zarówno kozy, jak i owieczki, choć to nie jedyna atrakcja. Dzieci pragnące sprawdzić swoje zdolności manualne, będą mogły wziąć udział w zajęciach z wyrobu sera, pieczenia chleba czy zdobienia pierniczków.

4. Chlebowa Chata

Wyjątkowym miejscem jest również Chlebowa Chata. To miejsce, w którym kult chleba jest bardzo istotną częścią. Dzieci dowiedzą się, jak wypiekany jest chleb i przy okazji odkryją, jak w dawnych latach wyglądało życie na wsi.

5. Szlak Utopca

Dla dzieci lubujących się w aktywnym wypoczynku przygotowano cudowny Szlak Utopca, czyli gazdy Brennicy. To postać legendarna i znana wszystkim mieszkańcom wsi.

6. Pumptrack

Równie dobrym miejscem na aktywny wypoczynek dla najmłodszych będzie Pumptrack. To nic innego jak świetnie przygotowany rowerowy plac zabaw.

7. Obserwatorium Nietoperzy

Niemałą atrakcją jest Obserwatorium Nietoperzy. Miejsce czynne jest od maja do końca września. Podczas spotkania dzieci będą mogły uzyskać sporo informacji na temat tych tajemniczych zwierząt.

8. Park linowy

Wyzwaniem będzie również rewelacyjnie skonstruowany park linowy. To atrakcja, która przyniesie sporo satysfakcji zarówno dorosłym, jak i dzieciom.

9. Dziki Wodospad

Sporą popularnością cieszy się Dziki Wodospad w Brennej. To jedna z piękniejszych odsłon natury w okolicy, która przyciąga rzesze turystów.

10. Piknik w plenerze

Czasami największą atrakcją może być po prostu spacer po okolicy. Brenna zapewnia piękne widoki i warto z tego skorzystać, wybierając się na piknik w plenerze lub spacer wybranym szlakiem.