Ciekawostki

10 interesujących atrakcji w Mrzeżynowie

Nadmorska miejscowość wypoczynkowa położona w województwie zachodniopomorskim na Pobrzeżu Szczecińskim u ujścia rzeki Regi.

Znana i lubiana wieś o wyraźnym w części charakterze typowej nadbałtyckiej wsi rybackiej.

Atrakcje nie odbiegają od innych podobnych miejscowości nadmorskich, ale miejscowość jest spokojniejsza, mniej oblegana przez wczasowiczów i sympatyczniejsza.

1. Port morski

Port morski. Atrakcja dla osób z głębi lądu. Port przedzielony rzeką Regą. Można tu obejrzeć różne jednostki rybackie oraz spacerowe jachty i statki morskie a także kupić od rybaków świeżą rybę. Coś w rodzaju mariny. Można zwiedzać niektóre jednostki.

2. Kościół Św, Apostołów

Kościół Św, Apostołów. Położony w pasie nadmorskim na wzniesieniu, wybudowany w 1912 roku. Zabytkowy ołtarz i ciekawa polichromia. Latem msze na świeżym powietrzu.

3. Drogi oraz ścieżki rowerowe

Drogi oraz ścieżki rowerowe po okolicy. Prowadzą przez zalesione tereny oraz punkt widokowy na morze. Wiele tras do wyboru zarówno po drodze twardej albo leśnych duktach,

4. Plaże i kąpieliska

Plaże i kąpieliska. Czysta plaża i możliwość bezpiecznej kąpieli pod okiem doświadczonych ratowników. Obok plaży punkty gastronomiczne i ogródki zabaw dla dzieci.

5. Mrzeżyńskie Centrum Sportu

Mrzeżyńskie Centrum Sportu zaprasza na zajęcia. Od ćwiczeń siłowych do wspinaczki po ścianie albo gier na boisku lub w hali sportowej. Dla każdego znajdzie się odpowiednie zajęcie.

6. Rejsy na dorsza

Rejsy na dorsza. Statki wycieczkowe przerobione ze starych kutrów rybackich oferują niezwykłe wycieczki połączone z nocnym połowem dorsza. Atrakcja nie tylko dla wędkarzy.

7. Rejsy wycieczkowe

Rejsy wycieczkowe. Ciekawa wycieczka z przewodnikiem wzdłuż brzegu, to okazja do zwiedzenia części polskiego wybrzeża zachodniego od strony morza.

8. Spływy Regą

Spływy Regą. Spływy organizowane dla miłośników kajakarstwa. Tu nie można się nudzić oglądając wspaniałe pejzaże Pomorza. Trasa zarówno dla początkujących i doświadczonych.

9. Stadnina

Stadnina. Pokaz jeździectwa oraz możliwość rekreacji dla tych, którzy potrafią jeździć na koniu. Dla nowicjuszy profesjonalna szkółka jeździecka pod okiem doświadczonego instruktora.

10. Ścieżki spacerowe

Ścieżki spacerowe. Niby nic, ale są jedną z ważniejszych atrakcji ze względu na wyjątkowe piękno mrzeżyńskich pagórkowatych nadmorskich lasów. Wiele tras w zależności od kondycji.