Polska

10 interesujących atrakcji dla dzieci w Ojcowskim Parku Narodowym

Dolina Prądnika | Fot. Jerzy Opioła / Wikipedia

Ojcowski Park Narodowy to bezapelacyjnie miejsce, które codziennie przyciąga tysiące turystów.

Również Ci najmłodsi uczestnicy licznych wycieczek bezsprzecznie znajdują tu coś dla siebie. Każde dziecko opuszczając owy park, jest zachwycone pobytem tu.

Dlatego też warto zapoznać się z tymi najlepszymi atrakcjami dla dzieci, które wywołują u nich ciągły uśmiech i uczucie zainteresowania.

1. Jaskinia Ciemna

Pierwszą z atrakcji, która niewątpliwie zachwyci milusińskich, jest Jaskinia Ciemna. To ogromna jaskinia, która charakteryzuje się tym, że jest niezwykle tajemnicza, co dla dzieci, jest szczególnym argumentem do odwiedzenia jej.

2. Jura Krakowsko-Częstochowska

To kolejna z atrakcji, którą koniecznie warto mieć na uwadze. To doskonała opcja na wycieczkę rowerową z najmłodszymi. Liczne piękne tereny, jaskinie i inne niezwykle ciekawe miejsca sprawią, że taka wycieczka mogłaby dla nich się nie kończyć, gdyż najmłodsi są tym wszystkim wręcz zachwyceni.

3. Grota Łokietka

To kolejne z miejsc, które warto odwiedzić razem z dziećmi. To nie tylko piękno, ale i również doskonałe miejsce do nauki historii, gdyż wiąże się z nim wiele faktów historycznych, które zrobią na niejednym dziecku ogromne wrażenie.

4. Maczuga Herkulesa

Najmłodsi będą również zachwyceni znajdującą się na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego Maczugą Herkulesa. To wapienna skała o niezwykłym kształcie, która będzie obiektem niejednego zdjęcia zrobionego przez najmłodszych, co w następstwie będzie świetną pamiątką, którą będą mogli pochwalić się rówieśnikom.

5. Stragany

To także miejsce, gdzie znajdują się liczne stragany, gdzie dzieci mogą kupić liczne zabawki, ale i również drewniane miecze i maczugi, które na pewno wielokrotnie posłużą im później do różnorakich zabaw z rówieśnikami.

6. Igła Deotymy

To kolejna wapienna budowla, którą na pewno zachwyci się duże grono najmłodszych. To także miejsce wielu historii, dlatego doskonałym pomysłem będzie zabranie ze sobą przewodnika, który przedstawi je w niezwykle interesujący sposób.

7. Muzeum Ojcowskiego Parku Narodowego

To miejsce trochę mniej znane, ale również niezwykła atrakcja, szczególnie wizualna. W tym przypadku również warto wybrać się tu z przewodnikiem, gdyż wiąże się z nim niesamowita historia, której najmłodsi będą słuchać z zapartym tchem.

8. Skałka Jonaszówka

To świetne miejsce widokowe, ale i również atrakcja dla dzieci, gdyż wspinanie się na nią da im niezwykle dużo frajdy.

9. Szlaki

To miejsce idealne na liczne spacery z najmłodszymi wśród pięknych terenów, które zachwycają i rozkochują w sobie praktycznie na każdym kroku.

10. Zwierzęta

Zwiedzając Ojcowski Park Narodowy, najmłodsi mogą również liczyć na masę różnorakich zwierząt, które będą mogli podziwiać zarówno z bliska, jak i również z daleka.