Ciekawostki

10 interesujących atrakcji dla dzieci w Fuerteventurze

Fuerteventura jest niewielką wyspą usytuowaną na Oceanie Atlantyckim.

Należy do archipelagu nazywanego Wyspami Kanaryjskimi i w świetle prawa jest własnością Hiszpanii.

Odznacza się rajskimi plażami i krajobrazami, które kojarzą się z beztroską i sielanką.

1. Park Oasis

Park Oasis to jedna z głównych atrakcji, które warto odwiedzić z dziećmi. Jest to ogród botaniczno-zoologiczny. Zaletą tego parku jest fakt, że niewielkie zwierzątka przebywają w zasadzie na wolności, choć pod kontrolą. Idealne miejsce na spacer i świetny powiew egzotyki.

2. Corralejo

Warto zobaczyć wydmy Corralejo. Jaśniutki piasek zachwyca, choć warto podkreślić, że jest to również niezatłoczona przestrzeń. Jeżeli poszukujemy miejsca na odpoczynek w przepięknej scenerii, to wydmy są jak najbardziej dobrym pomysłem.

3. Lobos

Rejs na wyspę Lobos to atrakcja, która ma szansę zachwycić dzieci w każdym wieku. Przepiękne widoki i nieco inna forma zwiedzania to wspaniała atrakcja dla wszystkich turystów.

4. Betancuria

Betancuria to dawna stolica wyspy i miejsce, w którym obecnie mieści się wspaniałe muzeum archeologiczno-etnograficzne. Dla młodych miłośników historii będzie prawdziwą gratką.

5. Correlajo

Również w Correlajo znajduje się wspaniały park wodny wyposażony w wiele wodnych atrakcji. Dzieci mają do dyspozycji sporo zjeżdżalni i różnego rodzaju basenów. Rodzice pewnie z chęcią skorzystają z dostępnego w parku jacuzzi.

6. Podwodny świat

Podwodny świat jest niezwykle fascynujący. Warto skusić się na snorkeling lub pełne nurkowanie. Dla dzieci to niezwykła możliwość obserwowania wodnych zwierząt w ich naturalnym środowisku.

7. Wspaniałe wycieczki

Mieszkańcy oferują wspaniałe wycieczki, których głównym celem jest oglądanie delfinów. Takie okazje nie zdarzają się często, dlatego warto skorzystać i prostu skusić się na taki rejs.

8. Szklane dno

Sporą popularnością cieszą się łodzie ze szklanym dnem. Rejs na takiej łodzi wiąże się z możliwością podglądania podwodnego świata i jest niezwykłą przygodą dla najmłodszych turystów i ich rodziców.

9. Fuerteventura

Wiele dzieci nie przepada za owocami. Znacznie atrakcyjniejszą opcją są słodycze. Fuerteventura to miejsce, w którym owoce smakują każdemu. Stanowią poniekąd atrakcję samą w sobie, nawet gdy kupujemy je na pierwszym lepszym straganie.

10. Miejsce na rodzinne wakacje

Fuerteventura to miejsce, które z perspektywy dziecka jest jednym dużym placem zabaw. Niewiele trzeba do szczęścia, gdy mamy dostęp do piasku i przejrzystej wody. Pod tym względem wyspa jest doskonałym miejscem na rodzinne wakacje.