Ciekawostki

10 interesujących atrakcji dla dzieci w Algieri

Algieria to dziesiąte pod względem wielkości państwo świata, położone nad Morzem Śródziemnym w Afryce Północnej.

Przyciąga turystów, którzy są spragnienie różnorodności i egzotyki, ale jak się okazuje, znajduje się tutaj również sporo miejsc i atrakcji, które mogą skraść serca najmłodszych turystów.

Oto kilka z nich.

1. Algierski Park Narodowy Ahaggar

Algierski Park Narodowy Ahaggar leży w pustynnej strefie górskiej, a niedaleko znajduje się prawdziwe miasto-oaza, Tamanrasset. Najwyższy szczyt, Mount Tahat, ma ponad 3 tysiące metrów, a cała okolica przypadnie do gustu małym poszukiwaczom przygód.

2. Musée du Bardo

Musée du Bardo to słynne muzeum prehistorii i etnografii, w którym w przystępny sposób przedstawione są dzieje ludzkie na tych terenach oraz kultura Algierczyków. Liczne eksponaty dużo lepiej niż drukowane przewodniki pozwolą dzieciom zapoznać się z niesamowitym folklorem mieszkańców kraju.

3. Turkusowe Wybrzeże

Turkusowe Wybrzeże to miejsce idealne na rodzinny dzień w pięknych okolicznościach przyrody. Algierskie plaże nie są jeszcze skomercjalizowane, dlatego dzieci i ich rodzice często mogą skupić się na sobie i świetnej zabawie przy akompaniamencie szumu morza.

4. Jardin D’Essai

Jardin D’Essai to nadbrzeżne ogrody botaniczne z czasów francuskiej okupacji, które w dzisiejszych czasach przedstawiają ogromną szklarnię. Znajdują się tutaj aleje palmowe, egzotyczne rośliny oraz arboretum, a cały kompleks powstał w pierwszej połowie XIX wieku. Miejsce zachwyca urodą.

5. Lambaesis

Lambaesis to rzymska baza wojskowa i nietuzinkowe miasto. Pochodzi stąd kolumna, na której wyryto przemówienia Hadriana do żołnierzy oraz twierdza z II wieku. Całość spodoba się zwłaszcza dzieciom lubiącym historię i interesujące się starożytnymi bitwami.

6. Park Narodowy El Kala

Park Narodowy El Kala sięga niemal granicy z Tunezją i Morza Śródziemnego. Znajdują się tutaj bagna, lasy i jeziora, a naturalna różnorodność zachwyca dzieci i dorosłych. To doskonałe pole do popisu dla tych, którzy lubią spacerować i odkrywać skarby natury na trasie.

7. Algier

Warto odwiedzić Algier, czyli stolicę Algierii. To miasto pełne przepychu architektonicznego i zabytków. Warto udać się na wzgórze Casbah of Algiers, z którego rozpościera się panorama na okolicę.

8. Dżamila

Dżamila to imponujące i zrujnowane miasto rzymskie, w którym nie brakuje śladów po starożytnej świetności. Dzieci, które lubią historię starożytną i bajki osadzone właśnie w takich realiach, zakochają się w tej miejscowości. Liczne łaźnie, targi i świątynie nadają miastu nieodpartego uroku.

9. Muzeum Narodowe Cirta

Muzeum Narodowe Cirta to miejsce, w którym można zobaczyć liczne eksponaty znalezione niegdyś na terenie Algierii. Znajduje się tutaj na przykład siedząca figura z terakoty, którą datuje się na II w.p.n.e.

10. Kazba

Kazba w Algierze to miasto białych domów, które zdają się kaskadowo wpływać aż do Morza Śródziemnego. Bajeczne widoki, mnóstwo sklepów z pamiątkami i atmosfera starożytności robią wrażenie na wszystkich przybyszach.