10 fascynujących ciekawostek psychologicznych o mężczyznach

Psychologia to fascynująca nauka, która zaskakuje ludzkość czymś nowym praktycznie każdego dnia.

Dzięki niej człowiek poznaje wiele interesujących rzeczy zarówno na temat swój, jak i również innych osób.

Ale to również nauka, która niesie ze sobą istny ogrom ciekawostek, które są momentami wręcz fascynujące i bezapelacyjnie warto zapoznać się szczególnie z tymi najciekawszymi z nich, które w tym wypadku dotyczą mężczyzn.

1. Stosunki seksualne

Pierwsza z ciekawostek dotyczy dosyć istotnej kwestii, jaką niewątpliwie są stosunki seksualne. Otóż psychologia jasno potwierdza, że to właśnie mężczyźni myślą o seksie o wiele więcej, niż ma to miejsce w przypadku kobiet. Mówi się, że przeciętny facet myśli o seksie od trzystu do pięciuset razy dziennie.

2. Małomówni

Kolejna ciekawostka wiąże się z faktem, iż bardzo często jest tak, że mężczyźni bywają bardzo małomówni. Otóż odpowiedzialna za to jest lewa półkula mózgowa. To dosyć istotne, gdyż w przypadku kobiet odpowiadają za to obie półkule, dlatego różnica jest bardzo często aż nadto widoczna.

3. Emocjonalni

Psychologia jasno pokazuje również, że mężczyźni jako niemowlęta są znacznie bardziej emocjonalni, niż ma to miejsce w przypadku ich rówieśniczek. Ciekawy jest tu również fakt, że proces ten bardzo często zmienia się, gdy dziecko się rozwija.

4. Agresja

Niewątpliwą ciekawostką jest również fakt, że agresja to domena przede wszystkim męskiego grona społeczeństwa. Ma to miejsce przede wszystkim przy udziale testosteronu, który jest za owy proces szczególnie odpowiedzialny.

5. Myślenie przestrzenne

Ciekawy jest również fakt, że to właśnie mężczyźni o wiele lepiej radzą sobie w kwestii myślenia przestrzennego. Równie doskonale radzą sobie z orientacją w terenie.

6. Wysokie ego

Psychologia udowodniła również fakt, iż bardzo często mężczyźni mają zbyt wysokie ego, przez co nie potrafią cieszyć się z sukcesu swoich partnerek, gdyż ego każe im być najlepszymi we wszystkim.

7. Mięśniaki

Ciekawy jest również fakt na temat tak zwanych mięśniaków, czyli facetów lubiących ciągłe treningi. Otóż im bardziej mężczyzna jest napakowany, tym bardziej zaczyna kobiety traktować typowo przedmiotowo.

8. Sprzątania

Równie interesujący jest fakt w kwestii sprzątania przez mężczyzn. Otóż udowodniono, że zdecydowanie częściej robią to przed ślubem. Po ślubie ta czynność jest w ich przypadku coraz rzadsza.

9. Odwagą

Ciekawy jest także fakt, że mężczyźni wykazują się niezwykłą odwagą w kwestii pójścia do wojska i na wojnę, niż ma to miejsce w przypadku kwestii przyziemnych, jak na przykład wizyta u dentysty.

10. Samobójstwa

Zaskakującym faktem jest również to, że to właśnie mężczyźni o wiele częściej niż kobiety popełniają samobójstwa z powodu nieszczęśliwej miłości

2.7/5 - (liczba ocen: 3)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.