Ciekawostki

10 fascynujących atrakcji w Fuertaventurze

Fuertaventura to należąca do Hiszpanii wyspa na Oceanie Atlantyckim, która należy do Wysp Kanaryjskich.

Jest wyjątkowo często odwiedzana przez turystów kochających piękną pogodę, imponujące plaże i palmy, ale to nie wszystko, co ma do zaoferowania.

Oto kilka ciekawostek na temat pięknej wyspy.

1. Jeana de Béthencourt

Nazwa wyspy pochodzi od czasów ekspedycji Jeana de Béthencourt, który spotkał się tutaj z oporem ludności. Wzywanie posiłków z Hiszpanii i cały incydent nazwał „forte aventure”, co w języku francuskim oznaczało mocną przygodę.

2. Pierwszi osadnicy

Pierwszymi osadnikami na wyspie byli przybysze z Afryki Północnej. W XI wieku p.n.e. na wyspie pojawili się Fenicjanie, a w średniowieczu hiszpańscy i portugalscy podróżnicy.

3. Fuertaventura

Ze wszystkich Wysp Kanaryjskich Fuertaventura ma zdecydowanie najdłuższą linię brzegową. Dzięki temu znajduje się na niej wiele imponujących plaż naturalnych.

4. Kozy

Stałym elementem krajobrazu są tutaj kozy. Jest ich na Fuertaventurze bardzo dużo, a smakołykiem miejscowym są, oczywiście, przepyszne sery z koziego mleka.

5. Park Narodowy Dunas de Corralejo

Park Narodowy Dunas de Corralejo nazywany jest często skrawkiem pustyni, ponieważ nawiewa tutaj piasek z największej na świecie pustyni. W związku z tym można tutaj zobaczyć największe wydmy na Wyspach Kanaryjskich.

6. Corralejo

Corralejo to miasto i największy ośrodek wypoczynkowy na całej wyspie. Znajduje się tutaj wspaniały park wodny, Baku Family Park.

7. Wulkan Hondo

W północnej części wyspy znajduje się wulkan Hondo, który od dawna jest nieczynny. W tych okolicach można spacerować specjalnym szlakiem, który pozwala na podziwianie pięknych widoków.

8. Plantacja aloesu

Fuertaventura, tak jak więcej Wysp Kanaryjskich, słynie z plantacji aloesu. W miejscach tego typu można dowiedzieć się sporo o uprawie tych roślin, a także kupić sporo produktów spożywczych i pielęgnacyjnych na ich bazie.

9. Ajuy

Ajuy to malutka osada w zachodniej części wyspy, którą warto odwiedzić ze względu na urokliwy klimat oraz czarną plażę powulkaniczną. To również tutaj znajdują się słynne jaskinie w zatoce Caleta Negra.

10. Oasis Wildlife

Oasis Wildlife Fuertaventura to ogromny kompleks, na który składają się ogród zoologiczny i ogród botaniczny. Jego powierzchnia wynosi ponad 80 hektarów, a na miejscu można podziwiać pokazy z udziałem zwierząt.