Ciekawostki

10 fascynujących atrakcji dla dzieci w Suwałkach

fot. Łukasz Pojezierski „Lukaszeq” / Wikipedia

Przyjeżdżając do Suwałk na wakacje wcale nie musimy szukać atrakcji dla dzieci, obecne są one na każdym kroku. W wielu wypadkach będą się w nich dobrze bawić także rodzice, na przykład przy szukaniu po mieście krasnoludków.

1. OŚRODEK SPORTU I REKREACJI

Najmłodsi będą mieli okazje do spróbowania swoich sił na ścianie wspinaczkowej albo popływać w basenie lub pójść na siłownię. Natomiast rodzice mogą się w tym czasie odprężyć w saunie.

2. ZALEW ARKADIA

Nad zalewem odpoczniemy na plaży, dodatkowo będziemy mieli możliwość przejść się do kawiarni lub na mają wysepkę do której prowadzi most. Dla aktywnych otwarta jest wypożyczalnia sprzętu wodnego, siłownia na świeżym powietrzu, korty do tenisa, boiska do siatkówki i piłki nożnej, a dla dzieci plac zabaw.

3. AQUAPARK

W mieście działa aquapark mający wiele atrakcyjnych zjeżdżalni. Ponadto wyposażony jest w saunę, klub fitness oraz punkt gastronomiczny.

4. MUZEUM OKRĘGOWE

Przychodząc do tego muzeum dowiemy się jak kształtowała się historia Suwalszczyzny, poznamy najdawniejsze dzieje sięgające czasów przed naszą erą, aż po XX wiek. Zobaczymy też wystawę o suwalskim artyście – Alfredzie Wierusz-Kowalskim.

5. SUWALSKI OŚRODEK KULTURY

Ośrodek prowadzi wiele zajęć dla dzieci, np. dziecięcą akademię rękodzieła albo alfabet wyobraźni.

6. OŚRODEK ŻEGLARSKI

Mieści się w pobliżu zalewu Arkadia. Ośrodek prowadzi zajęcia o żeglarstwie, w teorii i w praktyce pokazane są różne umiejętności.

7. SKATEPARK

Poza przeszkodami, w skateparku dostępne są ściany wspinaczkowe. Można się bawić na deskorolce, rowerze albo rolkach.

8. SUWAŁKI BEACH ARENA

W skład tego kompleksu wchodzą boiska do piłki nożnej plażowej oraz siatkówki plażowej.

9. SZLAK TURYSTYCZNY IM. MARII KONOPNICKIEJ „KRASNOLUDKI SĄ NA ŚWIECIE”

Na inspirowany twórczością Konopnickiej szlak składa się 10 figurek krasnoludków rozmieszczonych w ośmiu różnych miejscach. Musimy odnaleźć wszystkie krasnale przy okazji zwiedzając miasto.

10. MUZEUM IM. MARII KONOPNICKIEJ

Oprócz przybliżenia życia i twórczości artystki, prowadzone są zajęcia dla dzieci. Odbywają się lekcje rysunku i czytania wierszy poetki. Organizowane są też zabawy w Zaułku Krasnoludków, który jest jednym z punktów na trasie Baśniowego Szlaku Suwalszczyzny.