Ciekawostki

10 fascynujących atrakcji dla dzieci na Sardyni

Odpoczynek z atrakcjami może mieć miejsce nawet na skalistej wyspie.

Sardynia to włoska wyspa, która jest druga pod względem wielkości na Morzu Śródziemnym. Jest to miejsce polecane do spędzenia urlopu, nawet z małymi dziećmi. Wyspa ta jest bardzo przyjazna turystom i oferuje wiele atrakcji.Sardynia najczęściej jest porównywana do europejskich Seszeli, a według odwiedzających to kawałek raju, który jest położony bliżej niż Seszele.

Do największych zalet Sardynii rodziny z dziećmi zaliczają:

1. Grota Neptuna

Grota Neptuna, która jest jedną z największych atrakcji północno- zachodniej części Sardynii. Do groty dociera się po pokonaniu ponad 650 schodów. W środku na zwiedzających czeka piękna i bogata szata naciekowa.

2. Plaża La Pelosa

Plaża La Pelosa, która została uznana za jedną z najpiękniejszych sardyńskich plaż. Sardyńskie nabrzeże w większości miejsc posiada łagodne piaszczyste zejście do morza i płytkie dno w dużej odległości od brzegu.

Plaże na Sardynii są wyposażone w podstawowe obiekty jak bary, toalety oraz wypożyczalnie rowerów wodnych czy kajaków oraz parasoli i leżaków, posiadają małe place zabaw dla dzieci i są nadzorowane przez ratowników.

3. Miasteczko Bosa

Miasteczko Bosa, gdzie w oczy rzucają się przede wszystkim kolorowe domki i zamek górujący nad miastem.

4. Miasteczko Castelsardo

Miasteczko Castelsardo, w którego pobliżu znajduje się skała Słonia

5. Park Narodowy Asinara

Wyspa Asinara, na której zorganizowano Park Narodowy Asinara, w którym żyją osiołki albinosy. Po wyspie poleca się podróżować rowerami.

6. Archipelag wysp

Archipelag wysp La Maddalena, gdzie można podziwiać piękne widoki, plaże oraz lazurową wodę.

7. Aquaparki i parki rozrywki

Aquaparki i parki rozrywki, do których zalicza się Acquapark Baja Sardinia, Park Gregoland w Porto Cervo czy Parco delle Ragnatelle Adventure Park w Alghero, które próbują konkurować z plażami na Sardynii. Ich atutem są głównie liczne zjeżdżalnie.

8. Park Miniatur Sardynii

Park Miniatur Sardynii, który istnieje od 1999 roku. Można w nim zobaczyć najsłynniejsze zabytki Sardynii w miniaturze. Na terenie kompleksu znajduje się też cyfrowe planetarium, park dinozaurów i muzeum astronomii oraz naturalnej wielkości wioska z epoki kamienia.

9. Orto Botanico

Orto Botanico, czyli ogród botaniczny z roślinnością z całego świata. W ogrodzie tym zgromadzono 7000 różnych gatunków roślin.

10. Narodowe Muzeum Archeologiczne

Narodowe Muzeum Archeologiczne, które znajduje się w Cittadella dei Musei, czyli dawnym arsenale królewskim.