Podróże

10 dziwnych rzeczy, które możesz spotkać w Japonii

To, że Japończycy różnią się od nas, jest dobrze znane, ale czasami różnica ta staje się po prostu dziwna. Oto kilka dziwnych japońskich ciekawostek.

Japońscy woźni

japońska szkoła
regex.info

W japońskich szkołach nie znajdziecie woźnych. Zamiast tego szkoły uczą uczniów sprzątania po sobie. Każdego dnia uczniowie sprzątają klasy i łazienki. Uczy to uczniów szacunku i odpowiedzialności.

Modyfikują ciała

bajgle na ciele
doyuknow.info

Niektórzy Japończycy również modyfikują swoje ciała. Brzmi to całkiem zwyczajnie. Kolczyki, na przykład, są modyfikacją ciała i są całkiem zwyczajne. Ale czy słyszałeś kiedyś o bajglu na głowę? Jest to modyfikacja na czole, która wygląda jak duży bajgiel tuż nad oczami. Wtryskują również „bajgle” pod skórę na ramionach. Efekt zwykle znika następnego ranka.

Muzeum kupy

łazienka

Wystarczy spojrzeć na przykład na muzeum kupy. To muzeum znajduje się w Tokio i chodzi tu o kupę. Mają tutaj kapelusze, które wyglądają jak kupa, wszystkie rodzaje rzeczy wyglądających jak kupa, a nawet gigantyczna toaleta. Do tej toalety można użyć dużej zjeżdżalni.

Automaty

automaty
xpatnation.com

Kolejne rzeczy to automaty. Te automaty oferują sałatę, ryż, piwo, baterie i treści dla dorosłych. Możesz nawet kupić używaną bieliznę damską.

Toaletowe kapcie

toaletowe kapcie
Wikipedia

Wiesz pewnie, że Japończycy zawsze zdejmują buty, kiedy wchodzą do domu. Kładą nacisk na higienę. Toaleta jest dość niehigieniczna, więc Japończycy używają specjalnych kapci tylko do toalety.

Lody o smaku kurczaka

japońskie lody
onlyinjapan.tv

Pozostawiając kupę i toaletę za sobą, możemy przyjść do jedzenia. Japonia ma do zaoferowania niecodzienne jedzenie. Tutaj można znaleźć lody, o których nigdy byśmy nie pomyśleli. Mają smaki takie jak krab, węgorz, curry, wieprzowina, kurczak i inne. To jedna z tych dziwnych japońskich rzeczy.

Hotel obsługiwany przez roboty

hotel z robotem
nbcnews.com

Jeśli to nie jest wystarczająco przerażające, pamiętaj, że Japonia jest jednym z wiodących krajów w technologii robotów. Tworzą roboty wyglądające i zachowujące się podobnie do ludzi. W Japonii znajdziesz pierwszy hotel obsługiwany przez roboty. W recepcji wita nas kobieta android.

Hadaka Matsuri

hadaka matsuri
jpninfo.com

Hadaka Matsuri to festiwal nagości, gdzie przychodzą tysiące Japończyków, którzy pozbywają się ubrań. Wierzą w starożytne przekonanie, że nagi człowiek ma większe szanse na szczęście przez cały rok.

Ganguro

Ganguro
akibanation.com

Kolejne dziwne japońskie rzeczy. Ganguro to styl niektórych dla dziewczyn. Zaczyna się od mocnej opalenizny i mocnego makijażu z czarno-białą kredką wokół oczu i ust. Do tego dochodzą blond włosy. Wygląda to dość przerażające. Niektórzy opisują to jako formę buntu przeciwko tradycyjnej kulturze.

Restauracja z puszkami

mr kanso
weirdjapan.org

Są tutaj też dość dziwne restauracje. W Japonii znajduje się restauracja Pan Kanso, która serwuje tylko puszkowane jedzenie. Nie ma tutaj menu, a jedynie długa półka, na której znajdują się puszki. Wybierasz to, co chcesz, a następnie serwis otwiera i przygotowuje jedzenie dla Ciebie.