Ciekawostki

10 ciekawostek o firmie Dell

komputer Dell

10 ciekawostek o Dellu – jednym z najbardziej cenionych producentów sprzętu komputerowego.

Dell jest producentem, którego komputery znaleźć można niemal w każdej firmie oraz w wielu domach.

Za jej sukcesem stoi między innymi podejście do klientów i wysoka jakość. Poniżej zaprezentowanych zostało 10 ciekawostek na temat tej firmy.

1. Początki i założyciel bez dumnej historii

Przedsiębiorstwo założył w 1984 Michael Saul Dell. Będąc studentem, zaczął on w akademiku składać komputery kompatybilne z IBM PC, a by oddać się temu biznesowi, rzucił szkołę.

2. Turbo PC – interesujące podejście

Pierwszym komputerem formy były produkowane w 1985 roku komputery Turbo PC, które wyróżniało to, że można było je spersonalizować podczas zamawiania.

3. Wejście pod strzechy na masową skalę

Od roku 1997 Dell zaczął intensywniej kierować swoje produkty do odbiorców indywidualnych, wcześniej zaopatrzając w komputery przede wszystkim firmy. Do dziś komputery Dell są standardem w znacznej większości przedsiębiorstw.

4. Niesamowita jakość obsługi

Dell charakteryzuje wysoki poziom troski o klienta i rewelacyjne podejście do realizacji gwarancji. Zarówno w przypadku użytkowników domowych, jak i firm, po kontakcie telefonicznym z firmą i próbie rozwiązania problemu poprzez udzielenie instrukcji, do domu przyjeżdża serwisant, naprawiając komputer na miejscu. Zabierać go do serwisu firmy trzeba niezwykle rzadko, dlatego zakup komputerów tej firmy oznacza wielką wygodę.

5. Użycie social mediów do marketingu a skuteczność

Dell jako jeden z pierwszych producentów sprzętu komputerowego przeniósł marketing swoich produktów do mediów społecznościowych, potrafiąc w kilka godzin zdobyć tylu klientów, ile inne firmy, używając bardziej tradycyjnych form marketingu, zdobywały w miesiąc. Fakt, że nie jesteśmy bombardowani na co dzień w mediach, poza Internetem, reklamami sprzętu Dell wynika właśnie z tego, że firma koncentruje się na mediach społecznościowych.

6. Wszędobylskie przedsiębiorstwo

Dell prowadzi dystrybucję w aż 190 krajach, zatrudniając około 80.000 pracowników. To dlatego obsługa klienta przebiega tak sprawnie.

7. Wysoki poziom personalizacji kluczem do sukcesu

Praktycznie każdy komputer Dell, czy to stacjonarny, czy przenośny, można spersonalizować, dobierając przy zamówieniu komponenty, a do tego można także wybrać system operacyjny. Dell od wielu lat dystrybuuje komputery między innymi z Linuksem. Stara się też, by sprzęt był kompatybilny z innymi mniej popularnymi systemami. Kiedy używa się więc oprogramowania innego niż Windows, to właśnie komputery Dell powinny stanowić pierwszy wybór.

8. Aktywne wsparcie Linuksa w firmach

Dell to pierwsza firma, która zaczęła zaopatrzać firmy w komputery z systemem Red Hat Linux dystrybucję Linuksa będącą do dziś standardem w wielu przedsiębiorstwach.

9. Pierwsze laptopy

Pierwszy laptop, model 316LT, Dell wypuścił w roku 1989. Od tamtego czasu Dell postanowił skoncentrować się dość silnie na technologiach mobilnych.

10. Pierwsze pojemne baterie litowo-jonowe

W 1994 roku Dell jako pierwszy wprowadził do komputerów pojemne i długo trzymające baterie litowo-jonowe, które stały się standardem u innych producentów.

Poniższa garść faktów o Dellu przybliża dorobek tej firmy oraz jej cechy charakterystyczne. Dell to jedno z najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw, które ciągle zaskakuje.