10 atrakcji w Legnicy

Legnica to miasto, które znajduje się na terenie dolnego śląska.

To miejsce, które pełne jest licznych atrakcji, jakie niewątpliwie zrobią wrażenie na wszystkich, którzy zdecydują się odwiedzić właśnie te tereny.

Dlatego warto zapoznać się z najlepszymi atrakcjami, które niewątpliwie zrobią na turystach największe wrażenie.

1. Zamek

Niewątpliwie jest to jedna z największych atrakcji na terenie Legnicy. Owy zabytek liczy sobie ponad 750 lat, dlatego zwiedzanie go jest niezwykle przyjemne, gdyż czuć od niego ten historyczny klimat.

2. Katedra

To kolejne piękne miejsce, jakie niewątpliwie warto odwiedzić, będąc w Legnicy. Powstała ona w latach 1333-80. Do dziś posiada ona dwa kamienne portale. Pierwszym z nich jest zachodni, który zdobi piękny posąg Madonny z Dzieciątkiem Jezus, zaś portal północny posiada niezwykłą płaskorzeźbę, która przedstawia pokłon Trzech Króli.

3. Mauzoleum Piastów

Z miejscem tym, które znajduje się w jednej z kaplic kościoła Św. Jana, wiąże się ciekawa historia. Otóż gdy w 1675 roku zmarł ostatni książę legnicko-brzeski Jerzy Wilhelm, to jego matka ufundowała kaplicę w Legnicy, która stała się miejscem pochówku jej syna.

4. Palmiarnia

To piękne miejsce, które przyciągnie każdego kwiatowego pasjonata i nie tylko. To także doskonały teren na rodzinny spacer i relaks, który jest wręcz pewny, gdy można podziwiać tyle przepięknych okazów się tam znajdujących.

5. Kościół Mariacki

To przepiękna i zarazem niezwykle charakterystyczna budowla, która przyciąga do miasta tysiące turystów. Budowla od zewnątrz robi kolosalne wrażenie, ale jej wnętrze po prostu zapiera dech w piersi.

6. Stary Ratusz

To budowla, która powstała w latach 1737-41 i przez wiele lat była siedzibą obrad rady miejskiej. Obecnie znajduje się tu administracja Teatru Modrzejewskiej.

7. Park Miejski

To przepiękne miejsce, w którym aż chce spędzać się wolny czas. To prawdziwa kopalnia zieleni i drzew. Niestety wiele z nich zniszczyła wichura, która nawiedziła miasto lata temu, ale i tak całość tworzy obecnie niezwykły klimat, który warto poczuć.

8. Muzeum Miedzi

To jedno z najciekawszych miejsc na terenie całego miasta. Pełne jest niezwykłych eksponatów, które zrobią wrażenie na każdym, kto zdecyduje się poświęcić swój czas na wizytę w owym muzeum.

9. Akademia Rycerska

To niewątpliwie miejsce, które warto zobaczyć, będąc na terenie Legnicy. Jest to budowla dość stara, gdyż powstała w 1708 roku. Obecnie jest to miejsce licznych koncertów, czy też innych imprez towarzyskich.

10. Wieża Bramy Głogowskiej

To kolejne charakterystyczne miejsce, które od razu rzuca się w oczy. Powstała ona w piętnastym wieku. Na jednej ze ścian można zauważyć zachowaną tarczę zegara słonecznego.

4.6/5 - (liczba ocen: 7)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.