10 Atrakcji dla Dzieci w Przemyślu i Okolicy 2023

Przemyśl jest średniej wielkości miastem znajdującym się w województwie podkarpackim, a zatem w południowo-wschodniej części Polski.

Miasto jest kolebką kosmetycznej firmy Inglot oraz wygranej na Najlepsze Europejskie Destynacje Turystyczne – Eden 2013

To wspaniała miejscowość o dosyć bogatej historii.

1. Bike Town Festival

Każdego roku w mieście odbywa się fantastyczny Bike Town Festival. To doskonała okazja do oglądania tricków i ekstremalnej jazdy na rowerze. Festiwal organizowany jest zawsze na początku maja i przyciąga sporo miłośników tego nowego sportu.

2. Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej

Warto udać się do wspaniałego Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej. To nowoczesny kompleks, którego budowa zajęła aż trzy lata.

3.Pizza

Młodzi miłośnicy włoskiej pizzy z pewnością nie pogardzą przemyskim specjałem w postaci lokalnej pizzy. To przypuszczalnie jedyne miejsce na świecie, w którym do pizzy dodaje się kaszę z kiełbasą i pieczarkami.

4. Zamek Kazimierzowski

Bez wątpienia warto udać się na zwiedzanie Zamku Kazimierzowskiego. Fascynujące wnętrza i wspaniała wieża widokowa to zaledwie namiastka atrakcji, które nas tam czekają.

5. Kopiec Tatarski

Ważnym punktem widokowym jest słynny Kopiec Tatarski. Z jego szczytu rozpościera się wspaniały widok na okolice.

6. Klasztor Karmelitów Bosych

W Przemyślu znajduje się imponujący kościół i klasztor Karmelitów Bosych. Kościół pod wezwaniem św. Teresy to prawdziwa perła architektoniczna, której nie wolno pominąć, będąc w mieście.

7. Muzeum Dzwonów i Fajek

Warto zajrzeć do popularnego Muzeum Dzwonów i Fajek. Fajki są integralną częścią mieszkańców Przemyśla, silnie związane z wielowiekową tradycją.

8. Stary rynek

Warto udać się na spacer na stary rynek. Najstarsza część rynku liczy sobie przeszło tysiąc lat. To ważne miejsce dla mieszkańców.

9. Fontanna z niedźwiedzicą i małymi niedźwiadkami

Symbolem Przemyśla jest słynna fontanna z niedźwiedzicą i małymi niedźwiadkami. Istnieje kilka spekulacji na temat tego, dlaczego akurat niedźwiedź jest symbolem miasta. Jedna z nich zakłada, że przed laty w tych okolicach można było spotkać bardzo wiele tych zwierząt.

10. Pomnik Wojaka Szwejka

Sporą atrakcją jest pomnik Wojaka Szwejka, naprzeciwko którego siedzi pies. Szwejk siedzi na skrzyni z amunicją. Charakterystycznym atrybutem jest kufel piwa oraz fajka.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.