Co wziąć ze sobą na zimowy kemping

zimowy kemping

Zimna i nieprzewidywalna pogoda sprawia, że zimowy kemping brzmi jak coś, co robią tylko szaleni ludzie. Jeśli jednak na chwilę przestaniesz myśleć o tym, zimowy biwak ma wiele zalet. To, że jest zimno, nie oznacza, że trzeba wystawić namiot. Zimowy kemping oznacza mniej tłumów, mniej (lub wcale) robaków, brak potrzeby chłodzenia. Możesz poczuć, że żyjesz!

Stworzyliśmy zimową listę kontrolną dla zapewnienia bezpieczeństwa, przetrwania i podstawowego komfortu.

Odporny hamak

Osobiście jestem wielkim fanem kempingu hamakowego, ponieważ jest on o wiele wygodniejszy, łatwiejszy w noszeniu, ustawianiu i może być ustawiony nad ziemią. W lato to oczywiste. Jeśli jednak wybierzesz się na zimowy kemping, upewnij się, że masz w pełni zamknięty hamak, aby nie był narażony na zimny wiatr/powietrze i abyś mógł lepiej izolować się w nim nocą.

Zestaw naprawczy i narzędzia

Nigdy nie wiadomo, kiedy coś może się złamać lub pójść źle, więc kiedy masz w pobliżu zestaw naprawczy i niektóre narzędzia do łatania to sobie poradzisz. Weź ze sobą:

Nóż lub narzędzie wielofunkcyjne
Zestawy do namiotu i śpiwora
Taśma samoprzylepna

Izolacja

Bez wątpienia jest to najważniejszy element przyjemności z zimowej wycieczki kempingowej. Ludzie nie radzą sobie naturalnie dobrze w zimnym klimacie, więc utrzymanie ciepła jest niezbędne. Powinieneś mieć następujące rzeczy:

Skarpetki wełniane
Ciepła odzież zewnętrzna (spodnie, kamizelka, kurtka)
Rękawice
Śpiwór przeznaczony do spania w niskich temperaturach
Koc

Ognisko

Ciężko jest utrzymać ciepło nawet w lecie, jeśli biwakujesz na wyższych wzniesieniach, więc zawsze chcesz mieć coś w zapasie na wypadek, gdyby jedno źródło ognia nie zadziałało. Potrzebujesz:

Zapalniczki lub zapałek
Zbiornik wodoszczelny

Zestaw pierwszej pomocy

Będąc narażonym na kontakt z żywiołem i będąc daleko od szpitala, należy zawsze mieć przy sobie apteczkę pierwszej pomocy.

Oświetlenie

W zimie jest więcej ciemności, więc oświetlenie jest konieczne, gdy Twój przytulny ogień nie wystarczy.

Lampa
Baterie zapasowe

Nawigacja

Miej kilka rzeczy zapasowych innych niż telefon. Być może nie będziesz mieć nawet dostępu do sieci komórkowej, więc upewnij się, że masz mapę i kompas.

Filtracja

Zainwestuj w dobry system filtracji wody i po prostu napełnij buteleczki w pobliskim strumieniu lub rzece do swojego kempingu.

Żywność

Zimowy biwak oznacza spalanie znacznie większej ilości kalorii aby utrzymać ciepło, więc przechowywanie zapasowych racji żywnościowych nie będzie złym pomysłem.

Ochrona przed promieniowaniem

Jeśli na ziemi jest śnieg, a na niebie słońce, to ekspozycja na promienie UV jest jeszcze wyższa niż w lato. Śnieg jest odbijaja słońce, więc w razie potrzeby trzymaj pod ręką filtr przeciwsłoneczny, okulary przeciwsłoneczne i balsam do ust.

4.7/5 - (liczba ocen: 78)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.