10 najlepszych atrakcji – 2019 Władysławowo

Wakacje to piękny czas – dzieci mają wolne w szkole, dorośli mogą wziąć urlop w pracy i w te ciepłe miesiące można się udać na rodzinny wypoczynek. Jeżeli szukasz miejsca na wakacje to w tym artykule zaproponujemy Ci miasto nad polskim morzem.

W tym artykule opiszemy wyjątkowo popularne miejsce na wakacje, czyli miasto Władysławowo. Jest to niewielkie miasteczko liczące około 10 tysięcy mieszkańców.

Znajduje się w województwie pomorskim, z tego miasta właśnie można wjechać na cypel Mierzei Helskiej nad Morzem Bałtyckim.

Skoro jest to nadmorska, turystyczna miejscowość to bez wątpienia warto się tu wybrać i zobaczyć po co tak wielu ludzi przyjeżdża tu na wczasy.

W tym artykule zdecydowaliśmy się przedstawić 10 głównych atrakcji turystycznych, które znajdziecie we Władysławowie w 2019 roku.

Co warto zobaczyć we Władysławowie

Jeżeli będziesz we Władysławowie w sierpniu to miej na uwadze, że między 21 a 24 sierpnia 2019 roku na Helu (bardzo blisko Władysławowa) będzie miało miejsce wydarzenie unikalne na całą Polskę. Mianowicie odbędzie się tam impreza D-Day Hel 2019. Będzie to inscenizacja największej w historii pod względem użytych sił i środków operacji desantowej przeprowadzonej podczas II wojny światowej. Stare pojazdy, stary sprzęt i inne bardzo realistyczne i pobudzające rzeczy, które zostaną użyte podczas inscenizacji bez wątpienia zapadną w pamięci na wiele, wiele lat.

Jeżeli wybierasz się w te rejony w 2019 roku w lipcu to zwróć uwagę na bardzo fajną inicjatywę mającą miejsce w tych okolicach na samym początku lipca. Mianowicie, w miejscowości Kuźnica (oddalonej od Władysławowa o około 15 kilometrów) 2 lipca 2019 roku odbędą się Plażowe Mistrzostwa Budowniczych. Będą to zawody polegające na drużynowym usypywaniu największej góry piasku w półtorej godziny. Drużyny będą pięcioosobowe, więc to idealny sposób na spędzenie dnia w rodzinnym gronie z pewną dozą rywalizacji.

Dla trochę starszego towarzystwa warto zaznaczyć, że 24 lipca odbędzie się Summer Amber Festival 2019. Jest to impreza muzyczna, której jednym z elementów jest wybór Bursztynowej Miss Polski 2019. Zdecydowanie warto odwiedzić to miejsce i pobawić się przy świetnej muzyce i innych atrakcjach.

Jeżeli w tym roku wakacje zaczynasz wcześniej i masz możliwość być we Władysławowie już w drugiej połowie czerwca, to warto zainteresować się wydarzeniem Jastornicko Sobótka. Są to obchody nocy świętojańskiej, które w tym regionie odbywają się od dekad. Impreza będzie miała miejsce 23 czerwca i w tym roku bohaterami wieczoru będzie rocznik poborowy, czyli rocznik 2000. Jeżeli masz w rodzinie dzieci z tego rocznika, to zdecydowanie warto się wybrać w tym czasie na tą imprezę. Punktem kulminacyjnym podczas tego wydarzenia będzie rozpalenie wielkiego ognia nad Zatoką Pucką. Ogień ten ma symbolizować spalenie całego zła.

Być może nie masz jeszcze planów na majówkę 2019? Może w takim razie warto zainteresować się Władysławowem? 3 maja w tym roku wypada w piątek, więc można długi weekend majowy rozciągnąć aż do poniedziałku 6 maja. Jeżeli zdecydujesz się na taką opcję, to 3 maja we Władysławowie będzie miała miejsce gra miejska. Jest to propozycja dla drużyn, które lubią zagadki. Podchody, które mają miejsce we Władysławowie, to zdecydowanie bardzo pozytywny akcent tamtego miasteczka. Cieszy się on tam dużą popularnością, więc gra nie będzie nudna.

Jedziesz do Władysławowa w czerwcu? Zwróć uwagę, że 2 czerwca 2019 roku we Władysławowie odbędzie się VII Bieg Północy i II Marsz północy. Udział w imprezie mogą wziąć osoby, które ukończyły 16 lat. Bieg jest na dystansie 16 km, zaś marsz nordic walking na dystansie 12 km. Jest to ciekawy pomysł na aktywność w czasie wczasów. Może warto zmierzyć się z samym sobą i spróbować?

Jednak nie samymi imprezami wakacje stoją. Jeżeli będziesz we Władysławowie w innym czasie niż ten, w którym są imprezy to nadal nic straconego. Jedną z atrakcji Władysławowa, której nie można pominąć jest oczywiście plaża we Władysławowie. Działa tam aż 5 strzeżonych kąpielisk morskich!

Jeżeli pogoda danego dnia nie dopisze to we Władysławowie działa także Park Rozrywki Ocean Park. Jest to bardzo duży kompleks, w którym będziemy mieć możliwie przejść się po dnie oceanu i zobaczenia wielkich ryb, takich jak wieloryby czy rekiny. Cała ekspozycja jest naturalnych rozmiarów.

Jeżeli chcesz się przejść na spacer po Władysławowie to zainteresuj się Aleją Gwiazd Sportu. Znajduje się ona na promenadzie we Władysławowie i gwiazdy tu posiadają znani sportowcy. Co więcej, co roku w lipcu we Władysławowie odbywa się Festiwal Sportu i można wtedy w tej turystycznej miejscowości spotkać wiele gwiazd sportu.

Ostatnią atrakcją, którą opiszemy jest Labirynt w Polu Kukurydzy. Jest to bardzo ciekawe miejsce, unikalne na skalę całego kraju. Znajduje się tu ogromny labirynt z kukurydzy. Całość zajmuje 2, 5 hektara. Jest to miejsce świetne dla rodzin z dziećmi, które chcą sprawdzić jak dobrze radzą sobie w terenie. Bez wątpienia, dobra zabawa w takim miejscu jest gwarantowana.

4/5 - (liczba ocen: 11)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.