Wieża Eiffla, Katedra Notre Dame i Moulin Rouge

Wieża Eiffla

Wieża Eiffla jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych budowli świata. Kiedy znajdziesz się w Paryżu to musisz zobaczyć tą niezwykłą Wieżę. Wieża Eiffla podobnie jak kabaret Moulin Rouge nie był uznawany za dzieło godne podziwu. Od początku budowy, aż do zakończenia budowli Wieża Eiffla była bardzo mocno krytykowana i wzbudzała kontrowersje, chociaż miała być ona mocno widzialnym znakiem potęgi Francuskiej. Paryżanie, którzy na codzień widzieli piękne domy i kamienice po prostu bali się  tej gigantycznej budowli ze stali. Nigdy wcześniej nikt nie zbudował konstrukcji z 18 000 żelaznych elementów. Wieża Eiffla waży bagatela 10 000 ton i ma wysokość 324 metrów.

Wieża Eiffla, Katedra Notre Dame i Moulin Rouge

Katedra Notre Dame

Katedra Notre Dame od wieków zachwyca swoim wyglądem. Stała się sławna dzięki powieści Wiktora Hugo i filmie „Dzwonnik z Notre Dame”. W środku zmieści się 9000 osób. Wnętrze jest długie na 130 metrów, szerokie na 50 metrów, wysokie na 35 metrów. Około 12 milionów turystów odwiedza katedrę. Jest to najczęściej odwiedzany zabytek we Francji.

Budowa Notre Dame rozpoczęła się już w XII w i trwała prawie 200 lat. W katedrze tysiące ludzi żegnało de Gaulle’a. W katedrze przechowywano kiedyś fragmenty Krzyża świętego świętej lancy, którą przebito bok Jezusa.

Katedra Notre Dame

Moulin Rouge

Kabaret Moulin Rouge jest sławna na cały świat. W tym miejscu narodził się kankan. Na początku istnienia kabaret wywoływał szok i był bardzo kontrowersyjny. Trochę czasu minęło i dzisiaj jest to jedna z największych atrakcji Paryża która co roku przyciąga miliony turystów z całego świata. W miejscu gdzie dzisiaj jest kabaret, kiedyś stał młyn. Stąd nazwa: Moulin Rouge znaczy tyle co „czerwony młyn”. Na dachu kabaretu znajduje się charakterystyczny czerwony wiatrak. Moulin Rouge został otwarty 5 października 1889 roku przez Josepha Ollera. Kabaret mieści się w dzielnicy czerwonych latarni.

Moulin Rouge

4.5/5 - (liczba ocen: 6)1 komentarz. Czytaj komentarze lub napisz nowy komentarz

  • 4 stycznia 2017 o 13:12

    Wieża Eiffla jest po prostu genialna w swojej prostocie

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.